Kávový zábal v potravinářské fólii, aneb nejlepší možnost jak bojovat s celulitidou.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Celulitida vás může začít trápit už ve velmi mladém věku. Omezuje především ženy, které na ní často trpí a stydí se například na koupališti ukazovat své nohy. Jestliže jste své krátké sukně ukryly hluboko do skříně, protože se vaše celulitida začíná zhoršovat, je čas proti ní zakročit.

Co je to celulitida

Jedná se o stav, při kterém se pod kůží hromadí tukové tkáně, které způsobují četné prohlubně a nevzhledný stav pokožky, běžně známý jako pomerančová kůže. Celulitida je nejvíce patrná na hýždích a stehnech, a to obvykle po pubertě.

Kávový zábal ​​proti celulitidě

Toto ošetření je obzvláště účinné v zimě nebo na jaře, kdy má pokožka nedostatek vitamínů a živin. Je také ideálním řešením pro dehydratovanou a suchou pokožku.

Co budete potřebovat:

  • Kávová sedlina – ½ šálku
  • Olivový olej
  • Potravinová folie

Příprava a použití

Smíchejte půl šálku kávy a olivového oleje. Připravenou směs zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu dvaceti sekund.

Naneste směs na pokožku, kde je celulitida, a zabalte ji do fólie. Nechejte působit třicet minut, a poté opláchněte teplou vodou. Dělejte to dvakrát týdně, dokud nezískáte pozitivní výsledky.

Kávový peeling

Kávu lze použít také jako peeling k odstranění kožních buněk, které mohou být nabité toxiny.

Na peeling budete potřebovat:

  • Kávová sedlina – ¼ šálku
  • Cukr – 3 lžíce
  • Kokosový olej – 2 lžíce

Příprava a použití

Smíchejte všechny přísady, dokud nevznikne směs. Naneste pastu na místo celulitidy a masírujte oblast několik minut silným tlakem. Opláchněte kávovou sedlinu vlažnou vodou. Tuto léčbu provádějte třikrát týdně, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků.

Jak zabránit celulitidě

Jezte zdravé potraviny s nízkým obsahem tuku, ovoce, zeleninu a vlákninu, které vám mohou pomoci vyhnout se celulitidě.

Pravidelné cvičení, udržování zdravé tělesné hmotnosti a vyhýbání se stresu mají také pozitivní vliv na tělo a chrání před celulitidou.