Trápí vás bolesti zad? Poradíme vám účinný a čistě přírodní lék, který vám jistě pomůže

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Jen stěží bychom hledali mezi dospělými někoho, koho alespoň občas netrápí bolesti zad. Ty mají řadu příčin, mezi které patří zejména příliš dlouhé sezení, často v nesprávné pozici, a také přílišná fyzická námaha.

Kromě návštěvy lékaře a užívání předepsaných léčiv můžete nejprve vyzkoušet naprosto přírodní metodu, jak bolestivým zádům ulevit. Sami uvidíte, že účinky se dostaví již po několika dnech a pokud budete důslední, do dvou měsíců by vaše potíže měly zcela vymizet.

Tajemství kombinace přírodních léčiv

Recept na tento přírodní lék nespočívá například ve vaření nápoje nebo přípravě masti. Postačí, když budete konzumovat níže uvedené přírodní produkty každý večer před spaním: 

  • 1 sušenou meruňku
  • 5 sušených švestek, a
  • 1 sušený fík.

Sami brzy poznáte, jak blahodárné účinky má kombinace tohoto ovoce na vaše zdraví.

Přínosy jednotlivých druhů ovoce

Každý z výše uvedených druhů ovoce má specifické složení a své vlastní pozitivní účinky na lidský organismus. Pokud je konzumujete zároveň, jejich účinky se samozřejmě sčítají.

Pokud jde tedy o sušené meruňky, skrývají v sobě bohatý zdroj vlákniny, draslíku, antioxidantů a železa. To chrání organismus proti tolik rozšířené anémii neboli chudokrevnosti. Antioxidanty v meruňkách zase blahodárně působí na lidský imunitní systém, zlepšují funkci zraku a podporují zdravý růst buněk.

Sušené švestky rovněž obsahují vlákninu a vedle ní také fruktózu a sorbitol, který patří mezi takzvané alkoholické cukry. Švestky podporují činnost mozku a také svalového systému. Mají rovněž příznivý účinek na optimální hladinu krevního tlaku. Podporují také správné trávení.

Pokud jde o sušené fíky, i ty obsahují vlákninu, stejně jako meruňky a švestky. Díky ní jsou fíky skvělým pomocníkem při optimalizaci činnosti trávicího systému a pomáhají rovněž dosahovat optimální práce srdce. Když je konzumují ženy, působí u nich tak, že vyrovnávají hladinu estrogenu v těle a přirozenou cestou pomáhají odstranit z těla přebytečný hormon, který je škodlivý a může působit nejen například bolesti hlavy, ale dokonce i nádorové onemocnění prsou. Fíky obsahují také celou řadu minerálních látek, které působí protizánětlivě, podporují imunitní systém a také posilují přirozenou stavbu kostí. Jedná se zejména o draslík, hořčík, vápník a železo.