Tato žena sroluje ručník a vloží si ho pod záda. Tuto japonskou metodu budete už používat i vy.

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Bolest zad je velmi nepříjemná a otravná. Ten, kdo ji nezažil, nikdy nepochopí, jaké je to trápení. Nejhorší je, že se této bolesti špatně zbavuje, a tak se můžou problémy se zády táhnout dlouhodobě.

Japonská metoda

Na metodu, jak se zbavit bolesti zad, přišel japonský lékař Toshiki Fukutsudzi, který patří v Japonsku mezi velmi uznávané odborníky. Tento lékař chtěl vyvinou metodu, která by mohla pomoci proti bolestem zad a zabránit špatnému držení těla. Trvalo to více než deset let, ale výsledek se dostavil. Dnes už sklízí úspěchy po celém světě. Jen v Asii se prodalo přes šest miliónů kopií.

Pět minut

Je to neuvěřitelné, ale k tomuto cvičení stačí pouhých pět minut. Cvičení je velice jednoduché a budete k němu potřebovat pouze dvě věci:

  • ručník
  • provázek nebo lepící pásku.

Jak cvičit

  1. Nejprve si srolujte ručník do ruličky a zavažte ho pomocí provázku nebo zalepte izolepou tak, aby se nerozmotal.
  2. Umístěte ručník na tvrdý a rovný povrch, nejlépe na podlahu. Postel či sedačka k tomuto cvičení nejsou vhodné, protože jsou moc měkké.
  3. Lehněte si na srolovaný ručník tak, abyste jej měli pod zády v úrovni pupíku.
  4. Jakmile naleznete správnou polohu, je potřeba narovnat nohy, roztáhnout je na šířku ramen a spojit k sobě palce na nohou.
  5. Ruce natáhněte za hlavu a ruce otočte dlaněmi k podlaze, tak aby se malíčky dotýkaly.
  6. Vydržte v této poloze pět minut.

Ze začátku může být toho cvičení bolestivé, ale pravidelným tréninkem se to zlepší a pokaždé to bude méně bolestivější a jednodušší. Abyste dosáhli těch nejlepších výsledků, je potřeba opakovat toto cvičení 3x denně po dobu několika týdnů. S cvičením však začněte z pozvolna, nejdříve jenom jednou denně a pak postupně navyšte na dvě až tři cvičení za den.

Hubnutí jako bonus

Tímto cvičením se však nezbavíte jen bolesti zad. Bonusem je, že jím i hubnete a přitom skoro bez námahy, v leže. No není to skvělé?