Nastrouhala zázvor, vzala fólii a udělala zázračnou pastu, která dělá zázraky a pomůže se zdravotními problémy.

0
(0)

Dalibor , 02. 10. 2020

Zázvor, koření pocházející z oblasti Číny a Indie, je v Evropě známý již celá staletí. Získává se z oddenků stejnojmenné rostliny. Značnou oblibu získal díky svému vysokému obsahu vitamínů (A, B1, B2, B6, C, E). Zároveň je významným zdrojem draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, vápníku či železa. Z toho důvodu je skvělým přírodním lékem na mnoho nemocí, včetně nachlazení a chřipky či migrény. Vhodný je také na boj proti nevolnostem. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Výrazně snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh a přispívá k redukci váhy. Jeho mladý oddenek se rovněž používá jako přírodní afrodiziakum, a to nejčastěji v kombinaci s medem. Účinnou látkou obsaženou v zázvoru je rovněž gingerol, který tomuto koření dodává jeho typickou pikantní chuť.

Přes řadu příznivých účinků zázvoru na naše zdraví se nedoporučuje jej konzumovat dlouhodobě a v pravidelných dávkách. Při jeho časté konzumaci „jen tak na chuť“ si lidské tělo zvykne na jeho obsahové látky a začne být vůči nim rezistentní. Ty tak ztrácejí na své účinnosti.

Malý zázrak připravený rychle a snadno

Tato zázvorová pasta je účinná a snadno se připravuje. Může být použita pro úlevu od nepříjemných zdravotních problémů, jako jsou osteoartróza, revmatismus, oteklé žíly, bolesti svalů, bolesti zad, či podvrtnutí kotníku.

Na výrobu směsi budete potřebovat:

  • 2 středně velké kořeny zázvoru
  • 4 stroužky česneku
  • 2 lžíce mořské soli

Kořeny zázvoru rozdrtíme v misce. Poté přidáme česnek a sůl, všechny přísady spojíme do jednotné směsi. Výslednou pastu zabalíme do potravinářské folie a necháme alespoň 6 hodin odležet v chladném místě.

Odleženou směs aplikujeme na vyčištěnou pokožku a necháme působit 30 minut. Není vhodné ji používat na poškozenou kůži či otevřené rány.