Tradiční arménský lék na kašel, který se aplikuje na noc a má překvapivé účinky.

0
(0)

Dalibor , 09. 11. 2020

Pokud vás trápí kašel, nezabírají vám léky a hledáte úlevu zejména v období spánku, vyzkoušejte tento recept na zábal, pocházející z Arménie. Můžete jej aplikovat dětem i dospělým a jeho výhodou zejména u dětí je, že se u něj nemusí nic konzumovat a není tak třeba děti přemlouvat.

Aplikace zábalu je velice jednoduchá a zábal je velice účinný. Vyvolává však silné pocení a celkově silně prohřívá organismus, takže se nedoporučuje těm nemocným, kteří již bojují s horečkou. Opatrní by měli být také lidé, kteří mají citlivou kůži nebo trpí alergiemi či kožním onemocněním.

Jak zábal připravit

Na přípravu tradičního léčivého zábalu proti kašli budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci hladké mouky
  • 1 polévkovou lžíci kvalitního přírodního včelího medu
  • 1 čajovou lžičku rostlinného oleje
  • gázu,
  • ubrousek, a
  • lepicí pásku.

Jak zábal použít

Vytvořte směs mouky a medu, a to tak, aby se výsledná hmota již nepřichytávala na prsty. Pokud je to potřeba, můžete trochu mouky ještě přidat. Pro zvýšení účinku je možné dospělému přidat do směsi také trochu hořčičného prášku. Hmotu naneste na ubrousek, ten složte a převiňte gázou.

Poté tento připravený léčivý zábal přiložte v závislosti na poloze, v níž je nemocný zvyklý spát, buďto na záda nebo na hrudník, a to vždy nad úroveň srdce. Zábal zajistěte na místě pomocí lepicí pásky.

U dětí postačí aplikovat zábal po dobu dvou až tří hodin před spaním a poté jej sundat, zábal je vhodný pro děti od šesti měsíců věku. Dospělí by jej měli mít aplikován po celou noc.

Zábal má vysoký prohřívací účinek a díky tomu dochází k aktivaci krevního oběhu. Dochází rovněž k silnému pocení.

Účinné látky obsažené v zábalu napomáhají především utlumit zánětlivé procesy v těle nemocného. Úleva a zlepšení zdravotního stavu se dostavují brzy, zábal prokazatelně působí jako prevence zhoršení dosavadního průběhu. Vyzkoušejte ho také a sami uvidíte, že se brzy budete cítit mnohem lépe.