Toto vám vaše kosmetička neporadí. Přetřete si každý den tvář s plátkem obyčejného bramboru a ten rozdíl si všimne i vaše okolí!

0
(0)

Dalibor , 21. 06. 2020

Zdravá a rovnoměrná pleť je pýchou každé ženy. Obvykle musíte vynaložit velké úsilí a peníze na dosažení požadovaného výsledku. Vnější faktory, nezdravá strava, nedostatek spánku, nadměrné vystavení slunci a hormonální změny však vedou ke zhoršení kůže, a to i při pravidelné péči.

Jedním z nejčastějších kožních problémů je hyperpigmentace nebo jednoduše nevzhledné skvrny různých tvarů a barev. Vznikají z mnoha důvodů: dlouhodobý pobyt na slunci, těhotenství, zhoršená funkce žláz, onemocnění jater, nedostatek vitamínu C a další. Problém lze překonat díky množství levných a jistě dostupných ingrediencí, které máme v kuchyni. A co je nejdůležitější - jsou přírodní.

Přírodní prostředky, které bojují proti zvýšené pigmentaci pokožky

Aloe vera

Dužina této zázračné rostliny nejen podporuje hojení ran a regeneraci buněk, ale také účinně bojuje proti nadměrné pigmentaci. Před spaním vezměte čerstvý list rostliny, nakrájejte jej a vtírejte gelovou hmotu z buničiny do pigmentových skvrn. Pravidelné používání aloe vera může výrazně zlepšit vzhled vaší pleti.

Přírodní jogurt nebo kefír

Kyselina mléčná obsažená v těchto produktech účinně rozjasňuje skvrny, zjemňuje a čistí pokožku. Jako obličejovou masku vždy používejte přírodní bílý jogurt nebo kefír; doba trvání akce by neměla přesáhnout 20 minut. Naneste masku na obličej, nechte působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Tato kúra je ideální pro dosažení hladké a zářivé pleti.

Brambory

Díky vitaminu B a nikotinamidu přispívá tato kořenová plodina k obnově kožních buněk a jejich okamžitému osvěžení. Promytý obličej setřete třikrát denně po dobu 5-7 minut plátkem syrových brambor. Tento jednoduchý trik oceníte zejména po létě a v případě, že se na vaší kůži objeví nevzhledné pigmentové skvrny. Zároveň škrob v bramborách vyživuje a zpevňuje pokožku, což také pomáhá proti vráskám.

Bramborové slupky

Bramborové slupky mají bělicí a výživný účinek. Jediné, co musíte udělat, je umístit čisté slupky na obličej vnitřní stranou a nechat působit. Po několika minutách opláchněte obličej vodou. Tato metoda je ideální pro rychlé osvěžení pleti.

Petržel

Příčinou pigmentových skvrn na kůži je často nedostatek vitamínu C. V tomto případě petržel pomůže. Rozdrťte listy, stonky a kořeny rostliny v mixéru (nebo rozdrťte v mlýnku na maso). Naneste kaši na čistou pokožku po dobu 20 minut, poté ji opláchněte teplou vodou a navlhčete krémem. Tato kúra je skvělá pro zlepšení celkového vzhledu pleti.

Kurkuma

Toto orientální koření je na východě velmi populární jako přírodní bělicí prostředek na kůži. Kurkuma má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Kurkumová a krémová maska se aplikuje jednou týdně na umytou pokožku, nechává se působit několik minut a poté se omývá.

Okurka

Dokonce i naše babičky dávaly na obličej plátky okurky jako zkrášlovací proceduru. Látky v okurkové buničině pomáhají zlepšovat pružnost pokožky díky obsahu kolagenu, hydratují a vyživují pokožku a co je nejdůležitější, mohou postupně odstraňovat pigmentové skvrny a sjednotit tón pleti.

Závěrem

V případě odstranění pigmentových skvrn je poměrně důležitá pravidelnost, výše uvedené kúry tedy aplikujte pravidelně. Takže dříve, než si budete kupovat drahé produkty z obchodu, dejte nejdříve šanci přírodě. Uvidíte, že vás zaručeně nezklame!

Pokud máte své vlastní osvědčené tipy a triky na péči o pleť, podělte se s námi v komentářích. Přirozená péče o pleť je dostupná všem a může být stejně účinná jako drahé kosmetické produkty. Věříme, že vám naše rady pomohou dosáhnout zdravé a krásné pleti, kterou budete pyšně nosit každý den.