Toto se děje s tělem ženy, pokud delší dobu nemá pohlavní styk!

0
(0)

Dalibor , 26. 06. 2024

Člověk má průměrně za svůj život se* 5778 krát. Ať má někdo se*u víc a někdo méně, i tomu největšímu libidu může vyschnout studna. Napadlo vás, co se děje s vaším tělem, pokud nemáte se*x delší dobu?

1. Ztratíte sexuální apetit

Zdá se, že při lidském libida platí heslo, používej ho, jinak ho ztratíš. “Někteří lidé, kteří se na jistý čas vzdají sexu, jsou najednou pomalejší, méně vitální a ztratí chuť na sex,” řekla sexuální terapeutka Sari Cooper.Pak je tu ale i druhá skupina lidí, kterým naopak během sexuální abstinence stoupne chuť na sex.

2. Oslabené vaginální stěny

To platí zejména pro žena, které jsou na prahu menopauzy. “Ve starším věku už nebývá sex takový pravidelné, což vede k oslabení poševních stěn. A když už potom přijde na sex, bývá bolestivý, “ozřejmila terapeutka.

3. Ztráta vlhkosti

I toto se týká většinou starších žen. Po delší přestávce od sexu může mít žena problém zvlhnout při pohlavním styku. Způsobuje to nedostatek hormonu estrogenu.“Pokud si vezmete takovou 20 nebo 30-Nickel, tak je jasné, že bude mít dostatek estrogenu na to, aby její tkáň zůstalo zdravé, elastické a dostatečně lubrikujúce i když nemá sex. Ale při takové 60-leté ženě to neplatí, “říká doktorka Lauren Streicher.Lékařka na zmírnění projevů nedostatku sexu a stárnutí doporučuje následující: “Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud se ženy pravidelně potěší i samy. Pomohou i erotické knihy či videa. “

4. Větší bolesti při menstruaci

Může se to zdát kontraproduktivní, ale sex během periody skutečně zmírňuje menstruační křeče. “Děloha je o svalstvu a orgasmus způsobí, že krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají, “vysvětlila doktorka Streicher.