Toto řekněte každému, koho trápí bolavé klouby a zvláště kolena: Ověřené, odzkoušené - toto zabere za 1 noc!

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2020

Bolest kolen je velkou překážkou v každodenním životě. Člověk se kvůli ní nedokáže věnovat svým zálibám, nemůže spát a ráno je unavený a rozzlobený na celý svět. Bolest se ozývá pravidelně a někoho trápí nepřetržitě, mění se jen její intenzita.

Ať už původcem chronické onemocnění, úraz, nebo nejrůznější záněty a jiné problémy, výsledek vždy stejný - nesnesitelná bolest.

Proto jsme se zeptali přímo vás, abyste nám napsali, jak se vám daří bolest držet na uzdě dostupnými metodami!

Zázračná mast, dokáže pomoci již za 1 noc

Poradila mi ji moje máma - ta si uměla vždy s každým zdravotním problémem rady i bez léků. Nevěřila jsem, že taková domácí směs může pomoci, ale skutečně mi to zabralo. Dokonce, ulevilo se mi už po prvním použití. Nevím jak to funguje, ale funguje - za zkoušku nic nedáte, pro mě je to zázračná mast!

Potřebujeme:

  • 1 lžíci medu
  • 1 lžíci obyčejné hořčice
  • 1 lžíci soli
  • 1 lžíci sody

Postup:

Stačí jen smíchat a nanést na koleno. Zabalte do fólie a zabalte gázou nebo šátkem. Normálně jděte spát a ráno jen opláchněte vlažnou vodou. Je to perfektní věc, pokud máte aktuální bolesti - a muži to funguje to i vodu v koleni. Pokud máte velmi citlivou pokožku zkuste nejprve na zápěstí, zda vám směs nedělá problémy. Opakujte 4-5 dní po sobě, pak byste měli mít od nepříjemných bolestí klid. Pokud se opět ozvou, opakujte tuto jednoduchou proceduru. Vřele doporučuji.

Ještě jeden tip od mého manžela - také domácí. Když ho bolí zápěstí, dělá si mast z obyčejné vepřového sádla a chilli prášku. Je to výborné na přehřátí, jako zábal na noc. 

Ľubica

Mocný kostival

Zasaďte ji jednou a bude vám pomáhat roky: Tato rostlina je zázrakem na revma, kostní výrůstky i paradentózu, úleva přijde už o 3 dny!
Vykopejte v říjnu kořen kostivalu, očistěte od zeminy a ještě čerstvý ho jen nakrájejte a naložte do alkoholu nebo do alpy či Lesana. Nechte 2 týdny louhovat normálně při pokojové teplotě. Potom používáme na potírání bolavých míst. Já jsem dala i tchyni jeden pohár a velmi jí pomohl s bolavým zápěstím. Pokud nemáte možnost získat kostival, ptejte si v lékárně masti nebo tinkúry s touto bylinkou, je neskutečně silná!

Elena V.

Díky tomuto jsem se vyhnula operaci a nesnesitelným bolestem zápěstí: Za pokus nic nedáte a pokud máte podobný problém, toto doporučuji všemi deseti!

Já používám na potírání kolen i zápěstí už velmi dlouho - trpím revma a toto mi skutečně pomohlo. 500 ml Lesana smícháme s rozdrevným acylpyrin a asi pěti listy Aloe vera, které si nakrájíme na kousky. Necháme louhovat v chladničce a po třech týdnech můžeme používat k potírání. Pomáhá to i na tenisový loket a syndrom karpálního tunelu. Potírat vždy večer před spaním a paní doktortka nechtěla věřit, že jsem už tak dlouho nebyla na obstřiky.

Ľudmilka

Nedám dopustit na křenový zábal, prohřeje a působí proti zánětům kloubů a svalů. Křen nastrouháme na gázu nebo plátno, přiložíme na konkrétní oblasti kloubů či svalů, které nám způsobují bolest a překryjeme fólií. Tento obklad je nejen léčivý, ale pomůže i ulevit od bolesti. Křenový obklad přiložený na průdušky, pomůže při zánětech a kašli.

Majka C.

Můj švagr nám poradil obyčejné listy ze zelí. Smáli jsme se mu, ale na kolena to opravdu zabírá. Listy na pár minut ponořte do teplé vody, potom osušte položte mezi dva kusy fólie a několikrát po povrchu přejděte válečkem. Narušíte tím žilnatinu listů a uvolní se i léčivé látky. Pak jednoduše přiložte na kolena, překryjte gázou, zabalte a nechte působit přes noc (minimálně však 3 hodiny). Výborné je to i na oteklý kotník.

Ľubka J.

Když potřebuji klouby přehřát používám kari koření, působí i protizánětlivě. Smíchejte 2 lžíce koření a 100-150 ml olivového oleje. Pastu naneste na bolestivá místa a nechte působit. Když budete cítit, že bolest polevuje, můžete pastu smýt. Když není po ruce kari koření, výborné je i kajenský.

Mirka R.

Na bolavé kolena používám obklad z rybízu listů. Asi 30 listů listů černého rybízu uvařím v 500 ml vody a necháme 15 minut louhovat přikryté pokličkou. Do odvaru namočím hadřík, dáme na ni listy, přeložíme a ještě horký obklad přiložím na koleno. Přikryji fólií a obvážu teplým ručníkem. Obklad necháme působit přes noc a opakujeme podle potřeby.

Róbert S.

Jírovec maďal rozmačkáme nebo nakrájíme (15-20 ks), zalijeme alkoholem nebo Alpou a necháme louhovat alespoň 1 měsíc v lednici nebo v komoře. Používám na zápěstí, kolena, rameno - všude, kde cítím bolest.

Simona V.

Toto zkuste, když najdete tvaroh po záruce, jinak byste na mě mohli nadávat :-). Jednu cibuli nebo 5 stroužků česneku nakrájíme nadrobno, smícháme s kostkou tvarohu, namastíme na kolena, obvážeme fólií, ručníkem a necháme působit 2-3 hodiny. Tento obklad zabírá i na bolavé průdušky.

Jozini K.

Léčivá mast z rozmarýnu

Potřebujeme:

  • cca 250 g čisté masti, vazelíny nebo kokosového oleje
  • nasekaný rozmarýn (asi 2 hrsti),
  • čistou nádobu na skaldovanie

Postup:

Sádlo zahřejeme (vazelínu spíše ve vodní lázni, sádlo nebo olej můžeme přímo v hrnci), ale nevaříme. Do rozpuštěného masťového základu nasypeme nadrobno nasekanou nať rozmarýnu. Necháme vychladnout a asi do druhého dne uležet. Potom opět zahřejeme a přecedíme přes čisté plátno, abychom v masti neměli kousky bylin. Ihned plníme do kelímku, kde nám mast ztuhne. Uchováváme nejlépe v chladničce. Používáme podle potřeby, je však dobré mít ji vždy po ruce, uvidíte sami!

Aksamitníku jen natrhat a zalít olejem - na klouby je to úžasná věc

Tento účinek "smraďošky", jak tuto rostlinku nazývám, ocení hlavně ti, kteří trpí revma nebo jejich bolí klouby a kosti (po 60-tce tedy asi každý). Stačí, když si natrháte tyto rozkvetlé oranžové hlavičky květů a zalijete jejich obyčejným kuchyňským olejem. Já dodržuji poměr 1 díl květů a 3 díly oleje. Takto necháme louhovat 3 týdny. Olej používáme na potírání a masáž bolavých kloubů, kostí a svalů. I chcete ještě rychlejší úlevu od bolesti přidejte si odvar z květů i do koupele. Natrhejte si kytičky večer a nechte přes noc namočené ve vodě. Druhý den dejte na plamen, přiveďte k varu a nalijte do koupele (můžete scedit, nebo přidat i s kvítky).

Upozornění: tyto rady neslouží jako náhrada konvenční léčby!