Toto před vámi lékaři tají: Naučte se sami vyléčit štítnou žlázu

0
(0)

Dalibor , 22. 12. 2019

Problémy se štítnou žlázu jsou v současnosti poměrně běžné. Dokonce, mnoho lidí má nějaké její onemocnění a ani o tom netuší.

Vyskytnou se občas i tací, kteří mají zjevné příznaky, ty však neumějí správně rozpoznat.

Vaše štítná žláza je zodpovědná hlavně za tělesný metabolismus a tvorbu energie.

Její zdraví je nesmírně důležité pro celé tělo, protože hormony štítné žlázy ovlivňují tvorbu velkého množství dalších hormonů.

Každá jedna tělesná buňka obsahuje receptory, které reagují na hormony štítné žlázy. Nyní už zřejmě tušíte, proč její správná funkce je pro tělo taková významná.

Na udržování zdravé štítné žlázy potřebujete zdravé stravování, cvičení, dostatek odpočinku, regulaci stresu a vyhýbání se prvkem halogenidy, které napodobují jód (jako jsou brom, chlor či fluor)

Pokud nefunguje správně, její regeneraci napomůžete následujícími 6 způsoby.

1. Užívejte mořské řasy

Měli byste pravidelně konzumovat mořské řasy jako jsou kelp, wakame, kombu či nori.

Obsahují důležité minerály a hlavně jód, bez kterého štítná žláza nedokáže správně fungovat.

2. Pravidelně jezte vývar z kostí

Žádný jiný vývar vám nepomůže posílit imunitní systém a vyléčit výstelku střev pro dobrou absorpci živin tak, jak právě vývar z kostí.

Snězte každý den jeden talíř vývaru z kostí s trochou mořské soli. Ideální si do něj můžete přidat mořské řasy uvedené v předchozím bodě.

3. Kokosový ořech dokáže divy

Většina olejů na vaření narušuje konverze hormonů štítné žlázy T3 a T4. Ne však kokosový olej. Navíc kokosový olej předchází zánětům v těle, které ohrožují štítnou žlázu.

Kokosový olej posílí vaši imunitu a ta se zase postará o zdraví štítné žlázy. Užívejte alespoň 1 polévkovou lžíci kokosového oleje denně.

4. Zvyšte příjem vitaminů A, D a K2

Když vám chybí některý z uvedených vitamínů, zřejmě tím trpí i vaše štítná žláza.

Jezte proto potraviny, které jsou bohaté na tyto vitamíny, případně jejich doplňujte ve formě doplňků stravy.

5. Vyhýbejte se potravinám s obsahem lepku

Lepek vede u množství lidí k autoimunitním onemocněním. Studie ukázaly, že je zodpovědný za Hashimotova tyreoiditida, což je onemocnění štítné žlázy způsobené autoimunitní reakcí těla.

Vyhýbejte se také arašídům a arašídové máslo, protože arašídy obsahují látky zvané goitrogény , které narušují správnou činnost štítné žlázy.

6. Vyzkoušejte jógu

Meditace a jóga jsou přirozenými způsoby na posílení jejích vašeho těla a zvláště prospěšné jsou i na štítnou žlázu. To platí hlavně v případech, kdy je vaše štítná žláza ovlivněna stresem nebo nějakou traumatem.

👍 Tento návod je užitečný