Toto jste nevěděli: 9 rad pro zdraví a krásu, které by měl vědět každý

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2020

Většinu času jsme přesvědčeni, že být zdravý vyžaduje mnoho úsilí, času a peněz. Ale ve skutečnosti můžete změnit svůj život a cítit se zdravější díky jednoduchým návykům, které zařadíte do své každodenní rutiny. Například si můžete bělit zuby pomocí ovoce a vychutnat si další šálek voňavé kávy pro zdravý žlučník. Máme pro vás několik tipů, jak si vylepšit zdraví jednoduchými metodami.

Hroznová šťáva na migrénu

Pokud trpíte migrénami a hledáte přirozenější způsob, jak zastavit bolest, pak je odpovědí hroznová šťáva. Protože migrény pocházejí hlavně z nerovnováhy chemických látek v mozku, jako je serotonin. Hroznová šťáva je bohatá na vitamin C, vitamin A a vitamin B2, známý jako riboflavin, který je nápomocný při léčbě migrény. Pomáhá vyvážit chemikálie v mozku a působí jako antagonista železa na snížení hladiny železa v krvi, které mohlo migrénu způsobit.

Losos pro krásné vlasy

Zdravě vypadající vlasy jsou něco, o čem všichni sníme. Jde o to, že nezáleží jen na přípravcích, které na vlasy používáte, ale záleží také na tom, co jíte. Klíčem ke krásným vlasům je jednoznačně losos. Je bohatý na vitamin D a omega 3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné k udržení hydratace vlasů a pokožky hlavy.

Omega-3 navíc promazat pokožku hlavy a udrží vlasové folikuly čisté a zdravé. Protože omega-3 je ve skutečnosti protein, jeho nedostatek brání normální míře růstu vlasů. Čím více lososa budete jíst, tím zdravější budou vaše vlasy. Omega-3 navíc díky svým hydratačním účinkem zmírňují záněty, pomáhají léčit lupy a snižují míru poškození vlasů.

Citron + sůl = úbytek ve váze

Je známo, že citronová voda je zdravá, ale většinou není taková chutná jako pohár pomerančové šťávy nebo nějaký energetický nápoj. Citron a sůl jsou 2 magické přísady, které pomáhají eliminovat toxiny a také kilogramy. Je to proto, že zvyšují pohyb střev a snižují chuť k jídlu. Slaná citronová voda může také zrychlit metabolismus.

Bělení nehtů pomocí zubní pasty

Přítomnost žlutých skvrn kolem nehtů a na nehtech je zcela přirozená, ale někdy to není příjemný vzhled. Takže pokud hledáte způsob, jak přirozeně bělit nehty, zubní pasta je tím správným řešením. Zubní pasta nezesvětluje a nechrání jen zuby, ale i nehty. Protože i zuby, i nehty jsou založeny na keratinu. Na tento trik jednoduše vezměte čistou zubní kartáček, naneste na ni zubní pastu a začněte ní jemně třít / čistit nehty.

Stimuluje růst vlasů

Jak je uvedeno výše, strava je nezbytný, pokud jde o rychlejší a zdravější růst vlasů. Ale pro ty z vás, kteří by chtěli udělat ještě krůček navíc, zde máme recept na účinné domácí vlasové sérum pro podporu růstu vlasů.

První složkou, kterou potřebujete, je ricinový olej. Obsahuje důležité živiny, například vitamin E, na hydrataci pokožky hlavy, omega-9 a omega-6 mastné kyseliny, jakož i minerály, které vám pomohou hydratovat a proniknout do pokožky hlavy.

Druhým je avokádový olej bohatý na vitamíny a minerály.

Je to jediný olej, který má schopnost proniknout do vlasu a zvlhčovat ho, místo toho, aby jen zůstal na vlasech a působil jako mastná vrstva.

Konečnou složkou je kokosový olej, který se považuje za krále všech olejů z několika důvodů. Pro začátek je kokosový olej jediný olej, který můžete aplikovat na vlasy, aniž jste zabránili ztrátě bílkovin. Protože je bohatý na omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, chrání také vlasy před poškozením životního prostředí a slunce.

Návod:

  • Naplňte malou nádobu do 1/3 ricinovým olejem, do 1/3 avokádovým olejem a do 1/3 kokosovým olejem.
  • Láhev dobře protřepejte.
  • Naneste sérum na pokožku hlavy a vlasy masírujte 10 až 15 minut. Nechte působit 30 minut až 1 hodinu.
  • Opláchněte a naneste trochu oleje na konečky vlasů, dokud jsou ještě vlhké.
  • Tento postup opakujte třikrát týdně.

Snídejte prvních 30 minut po probuzení

Bezprostředně po vypití ranní citronové vody se solí jakmile se probudíte, je důležité abyste měli snídani půl hodinu po otevření očí. I když nejste hladoví, nedostatek přijaté energie na snídaně, zvláště pokud se snažíte zhubnout nebo si váhu udržet, je velká chyba. Důvod je velmi jednoduchý. Váš metabolismus je při spánku poměrně pomalý a zahájení normálního fungování trvá hodinu. Takže když budete jíst snídani dříve, než bude váš metabolismus úplně nahoře, budete se cítit plnější po delší dobu a zabrání vám to jíst těžší snídaně nebo více jídla později během dne.

Pijte kolagen

Kolagen nebo dokonce hydrolyzovaný kolagen nepronikne kůží o té míry, že jí pomůže navázat se na jiné proteiny a zlepšit vaše celkové zdraví. Nejlepším způsobem je proto užívat doplňky. Podle výzkumů může podávání hydrolyzovaného kolagenu zpomalit stárnutí o 27%, zlepšit zdraví kostí, stimulovat svalovou hmotu, zabránit osteoporóze a zmírnit bolest kloubů.

Bělení zubů ovocem

To nejlepší, co si můžete vzít všude s sebou, je úsměv na tváři. Ale co ty chvíle, kdy se necítíte sebejistě, protože zuby mají žlutý odstín? Nedělejte si starosti protože řešení je jednoduché. Některé druhy ovoce nebo zeleniny mají totiž bělící schopnosti. Například jahody mohou pomoci bělit zuby a odstranit skvrny od kávy, či vína. Jablka působí jako přírodní odstraňovače skvrn, protože pomáhají produkovat více slin v ústech a slouží jako samočisticí prostředek. Pomeranče nebo jakýkoli druh citrusu pomáhá neutralizovat kyselost v ústech, která způsobuje zubní kaz.

Více kávy pro zdravý žlučník

I když káva může být spojena s nezdravou stravou, v její nejčistší formě je pro vás skutečně dobrá. Jednou z jejích největších výhod je to, že podporuje zdravý žlučník.