Toto jednoduché cvičení vás zakrátko zbaví tuku na břiše a bocích

0
(0)

Dalibor , 19. 02. 2020

Co když bych vám řekl, že vám prozradím tajemství, jak za krátký čas dosáhnout kompletní přeměnu vašeho těla, přičemž potřebujete obětovat jen 4 minuty vašeho času denně?

Ne, nechci vám prodat žádnou kolekci DVD-ček nebo nějaký zázračný cvičící stroj, který se poškodí hned po prvním použití.

 
Cvičení, což vám dodá novou postavu a sebevědomí


Místo toho vám ukážeme jedno jednoduché cvičení, které v průběhu 3 až 4 týdnů dokáže udělat s vaším tělem hotové zázraky.

Získáte pomocí něj sílu, výdrž, vyformují se vám svaly, zlepší postava a co je hlavní, snížíte množství tělesného tuku. Nejvíce se to projeví právě na problémových partiích, jakými jsou břicho a boky.

Sám to dělám posledních 20 dní a začínám pozorovat, jak se mi na břiše rýsují břišní svaly (cihličky).

Samozřejmě, nečekejte, že budete vypadat jako Arnold Schwarzenegger kdysi za mlada. No určitě uvidíte na sobě ohromný rozdíl vůči původnímu stavu.

Možná jste už o tomto cvičení někde slyšeli - jmenuje se plank.

Během prvního týdne ho budete dělat jen 20 až 45 sekund denně a postupně, jak se vám bude zvyšovat kondice, čas prodloužíte na 3 až 4 minuty v posledním čtvrtém týdnu.

4týdenní plán cvičení


Během prvních dvou dnů se snažte udržet plank alespoň 20 sekund. Na třetí a čtvrtý den se to pokuste zvýšit na 30 sekund.


Na pátý den se vyzkoušejte, zda ho udržíte 40 sekund.

V šestý den si vezměte volno a na den sedm a osm, držte plank 45 sekund. Na devátý až jedenáctý den vydržte celou 1 minutu.

Na dvanáctý den se snažte držet pozici 90 sekund.

Třináctý den si dejte znovu pauzu. Den čtrnáct a patnáct znovu vytrvejte na 90 sekundách. Následující dva dny poté zvyšte čas na 120 sekund.

Na osmnáctý den plankujte 150 sekund. Devatenáctý den si dopřejte znovu odpočinek.


Dny 20 a 21 držte plank 150 sekund. Dny 22 a 23 už vyjdete na 180 sekund, respektive celé 3 minuty.

V den 24 přidáte dalších 30 sekund, takže to už budou 3 a půl minuty. Následující den si dejte pauzu a v den 26 znovu plankujte 3 a půl minuty.

Na den 27 zvyšte čas na 240 sekund, čili rovné 4 minuty. Na poslední, 28. den, držte plank tak dlouho, jak to jen dokážete!

Jak je možné, že taková jednoduchá věc funguje?


Plank, i když je to udržování statické polohy, vám v podstatě procvičuje celé tělo. Svaly, které udržují danou pózu jsou umístěny v různých částech těla.

 

Viz také následující video (v angličtině, ale dostatečně názorné), které vám ukáže jako plank správně cvičit:

A na závěr ještě jedna důležitá věc ...

Po ukončení 4 týdnech nepřestávejte plank cvičit, ale pokračujte a sledujte, jak se nadále dostavují jeho úžasné přínosy.

👍 Tento návod je užitečný