Toto je důvod, proč ženský organismus potřebuje až dvakrát tolik odpočinku jako organismus mužský.

0
(0)

Dalibor , 24. 01. 2020

Nejnovější studie z Duke univerzity zjistila, že ženský organismus potřebuje až dvakrát tolik odpočinku jako organismus mužský.

V případě, že se ženám nedostane adekvátního prostoru na zotavení a regeneraci, má to neblahé následky na jejich fyzické i mentální zdraví.

Co zjistili vědci


Kromě toho, že vědci přišli na to, že ženy vyžadují delší čas na odpočinek, zkoumali i několik dalších věcí.

Michael Breus, expert na spánek, který se účastnil dané studie zkoumající spánkové potřeby mužů a žen, se zaměřil také na to, jak mají jednotlivé pohlaví schopnost zvládat vyčerpanost.

No a zjistil, že v této oblasti jsou mezi nimi kontrastní rozdíly. Jak uvádí:

"Přišli jsme na to, že u žen byla častější deprese, hněv a nevraživost hlavně v čase brzy ráno."

Vědci se domnívají, že hlavním rozdílem mezi pohlavími je jejich mentální vitalita. Odhalily totiž, že ženy využívají svůj mozek intenzivněji než muži.

Pokud by muži využívali svůj mozek stejně intenzivně jako ženy, i oni by potřebovali více hodin na spánek a odpočinek, aby se dokázali adekvátně regenerovat.


 
Například, muži, kteří mají náročnější a komplexnější zaměstnání vyžadující dělat množství rozhodnutí a kritického myšlení, budou potřebovat více spánku než ostatní muži.

Spánková věda


Výzkumníci z Case Western Reserve Univerzity publikovali výzkum, který prokázal souvislost mezi spánkem a zrychleným stárnutím pokožky.

Kromě toho, jiné studie poukázaly i na souvislost nedostatku spánku s koronárními onemocněními srdce, mozkovou mrtvicí, krevními sraženinami a psychiatrickými problémy.

Běžný dospělý člověk vyžaduje 7 až 9 hodin kvalitního spánku denně. Tento čas představuje dobu potřebnou pro zachování si zdravého imunitního systému.

Proto si v době nemoci dávejte extra pozor na to, abyste měli dostatek spánku, který posílí vaši imunitu.

Závěr


Dnešní rychlá doba je charakteristická neadekvátním a nekvalitním spánkem, který vytváří množství nemocných lidí kolem nás.

Vy však udělejte vše proto, abyste nebyli jedním z nich. Váš imunitní systém se vám za to poděkuje!

👍 Tento návod je užitečný