Toto dokáže voda po vaření vajec: Budete překvapeni, jakou úžasnou věc máte doma a zcela zdarma!

0
(0)

Dalibor , 13. 06. 2020

Notoricky známá anglická důkladnost je schopna pozvednout absolutně jakékoli triviální činnost na hodnost vědy. Platí to io něčem tak zdánlivě jednoduchém, jako je příprava vajec.

Vědci a vejce

Laboratorní asistenti na oddělení lékařského výzkumu Univerzity v Birminghamu pečlivě studovali chemické reakce, které se vyskytují během přípravy vajec. Odborníci dospěli k závěru: voda, která zůstane po vaření vajec je plná živínv, které můžete perfektně využít!

Vlastnosti vody po vaření vajec

Vaječná skořepina z 90% skládá z uhličitanu vápenatého. Obsahuje i 27 dalších prvků, včetně fosforu, fluoru, mědi, křemíku a zinku. Při vaření vajec je voda nasycená ionty vápníku a dalšími stopovými prvky.

Ionty vápníku jsou specifické tím, že dokáží snadno pronikat do a ven z organické buňky.

Spouštějí tak chemické reakce v buňce, které nastartují syntézu živin.

Tato vlastnost vody po vaření vajec je zvláště cenná pro zahrádkáře. Během pozorování chemici zjistili, že taková voda zvyšuje rychlost růstu zelené hmoty 10 krát. Semínka zavlažované touto vodou se rozvinou na silné a odolné rostliny. Sazenice jsou odolnější vůči škůdcům a chorobám.

Vnitřní květiny

Kromě přímé stimulace růstu rostlin pomáhá voda po vaření vajec udržovat kyselost půdy v rozmezí 5,5-6,5 pH. To je důležité, protože neutrální prostředí poskytuje rostlinám optimální podmínky pro absorpci živin. Samozřejmě to neplatí pro rostliny se specifickými požadavky na kyselost půdy (například hortenzie).

Zalévání pokojových rostlin

Jak používat vodu po vaření vajec

Po uvaření vajec vylijte vodu do samostatné nádoby, nechte vychladnout a použijte na zavlažování a postřik pokojových rostlin během dne.

Rostliny s nedostatkem vápníku lze snadno identifikovat: listy se suchými špičkami a hnědými skvrnami. Výhonky rostou pomalu s malými listy. Voda po vaření vajec je pro nejlepším lékem.

Kuřecí vejce jsou tedy doslova bez odpadu. Skořepina je přirozeným zdrojem vápníku, jakož i výborným pomocníkem zahrádkáře (ochrana proti slimákům, výživa rajčat). A jak vidíme, skvěle využijeme i vodu po vaření vajec.