Toto by měl za vědět každý, kdo má po 40-tce: Tato potravina dokáže snížit cholesterol již za 3 týdny!

0
(0)

Dalibor , 20. 06. 2020

Naše srdce je jedním z nejdůležitějších orgánů, a proto je velmi překvapivé, že se o něj staráme tak málo.

Dáváme mu zabrat nejen každodenním stresem, ale já nesprávnou stravou.

Tučné, nezdravé jídlo a stres zvyšují hladinu cholesterolu a ten ucpává cévy takzvaným vaskulárním plakem. Čím více ho v tepnách máme, tím obtížnější pro srdce fungovat správně.

Hlavně pro lidi po 50-tce

Přinášíme vám 15 produktů, které dokáží účinně čistit cévy a zlepší i vaše celkové zdraví. Je dokázáno, že i jejich zařadíte do své stravy, budete se nejen cítit lépe, ale snížíte i riziko infarktu. To platí zejména pro lidi po 40-tce a zvlášť po 50-tce, kdy se riziko infarktu zvyšuje a projevují se výrazněji i problémy způsobené nezdravým životním stylem.

Nezapomínejte - stres mnozí z nás ve svém životě nevědí ovlivnit a už vůbec ne úplně ho vytěsnit. To co jíme je však nejjednodušší způsob, jak chránit naše srdce.

Rutin s vitamínem C

Základní potravinou na vašem talíři by měla být pohanka, která obsahuje speciální flavonoid rutin. Žíly jsou z něho pružnější, rutin jejich utěsní a zastaví krvácení. Aby rutin mohl fungovat na 100% potřebuje pomoc vitamínu C. Proto pohanku vždy zajedajte čerstvým zeleninovým salátem. Kouzla předvádí hlavně ve spolupráci s vitamínem C, proto pohanku vždy konzumujte se surovou zeleninou. Pohanka by měla objevovat na vašem talíři i když máte celiakii, neobsahuje totiž lepek.

Brokolice

Spařená brokolice je chutná a dietní. Obsahuje mnoho vitamínu K, který zpevňuje kosti a zabraňuje tomu, aby vápník poškozoval tepny. Je také skvělým zdrojem vlákniny, proto snižuje cholesterol i krevní tlak.

Černý rybíz

Někdo na ně nedá dopustit, jinému jejich výrazná chuť a aroma naopak překáží. Pravdou je, že černý rybíz si co do zdravotních benefitů nezadají se svými bílými nebo červenými "sestřičkami". V tmavých bobulky se nachází velké množství vitamínů (A, B-vitamíny, C), bioflavonoidů a antioxidantů včetně rutinu a citrínu, které zlepšují elasticitu cévních stěn.

Tučné ryby

Losos, makrela, treska a jiné tučné ryby snižují riziko arytmie, aterosklerózy a chrání tak celý oběhový systém.

Tuk, který obsahují je velmi porspečný pro vaše srdce.

Nejlepší je jíst jejich 2-3 x týdně.

Vločky

Ovesné vločky jsou superpotravina pro srdce. Přímo fungují jako likvidátor špatného cholesterolu. Zlepšují trávení a metabolismus buněk. Nejzdravější jsou nejhrubší ovesné vločky.

Sója - za 3 týdny dokáže snížit cholesterol

Sója je bohatým zdrojem lecitinu, který chrání cévy před ukládáním špatného cholesterolu. Stačí sníst jedno jídlo se sójou denně a po třech týdnech, může klesnout hladina cholesterolu až o 20%.

Bobule

Maliny, ostružiny, jahody, borůvky a další bobule snižují krevní tlak a čistí cévy. Také dokáží cévy zpevňovat.

Mak

Mák je bohatý na zinek a právě on udrží cévy v dobré kondici a urychlí hojení jakýchkoli ran. Kromě máku ho najdete iv slunečnicových a dýňových semínkách. Vyplatí se zařadit na jídelníček i sezamová semínka, žloutky, luštěniny a naturální rýži.

Hořká čokoláda (60-70% kakaa)

Pomáhá normalizovat krevní tlak a bojují proti zánětům a problémům se srážlivostí krve.

Ořechy

Obsahují cenné proteiny a vlákninu, které pomáhají srdci. Také obsahují vitamín E a snižují špatný cholesterol. Musíte je však vždy jíst s mírou - stačí hrst denně.

Extra panenský olivový olej

Pár lžiček tohoto oleje dokáže snížit špatný cholesterol a normalizovat hladinu cukru v krvi. Musíte si však dát pozor na skutečně kvalitní olej, dejte si lžičku 3x denně.

Červené víno - úžasný lék ale jen s mírou

Redukuje hladinu tuku v cévách a pomáhá při detoxikaci a úbytku hmotnosti. Množství, které můžete konzumovat se různí. Mluví se o maximálně 2 dcl denně, závisí to však také od vaše tělesné konstrukce.

Zelený čaj

Jeden šálek denně dokáže zpomalit a z dlouhodobého hlediska až zastavit hromadění tuku v cévách. Zelený čaj stimuluje metabolismus a pomáhá i při hubnutí.

Skořice

Bojuje proti celému spektru onemocnění srdce a zejména ateroskleróze. Zlepšuje metabolismus a je ohromně nápomocná při hubnutí.

Červený meloun

Sehrává důležitou roli ve vaskulárním zdraví - tedy zdraví cév a tepen. Stabilizuje hladinu cholesterolu a je plný antioxidantů.

Česnek

Zprůchodňuje cévy, snižuje krevní tlak, zlepšuje cirkulaci krve a je významnou prevenci onemocnění cév. Vyplavuje z nich vaskulární plak a brání jeho usazování.

Jablka a hrušky

Poklad z našich zahrad. Jsou plné vlákniny a zlepšují činnost srdce. Také normalizují krevní tlak a přestože velmi podobné vlastnosti jako granátové jablko, jsou nesrovnatelně levnější a dostupnější.

Speciální nápoj pro zdravé cévy

Co dokáže?

Snižuje vysoký krevní tlak, hladinu cholesterolu, chrání srdce a vyplavuje toxiny z krevního oběhu.

Potřebujeme:

  • Zázvorová šťáva - 250 ml
  • Česnek rozmačkaný - 250 ml
  • Jablečný ocet - 250 ml
  • 5 lžic medu

Postup:

  • Všechny přísady smícháme - orekm medu a vaříme na středním plameni 30 minut.
  • Nezapomínáme míchat. Potom sejmeme z tepla a necháme zcela vychladnout.
  • Přidáme med a nalijeme do čisté láhve,
  • Tento nápoj vydrží v chladničce 1-2 měsíce. Užíváme 1 lžíci tohoto nápoje každé ráno na prázdný žaludek.

Co dokáže?

Snižuje vysoký krevní tlak, hladinu cholesterolu, chrání srdce a vyplavuje toxiny z krevního oběhu.