Toto by měl vědět každý, koho trápí zhoršující se zrak a unavené oči: Zázračná metoda dokáže zlepšit zrak až o 3 dioptrie!

0
(0)

Dalibor , 08. 05. 2020

Přibližně 75% dospělé populace má zhoršený zrak, v důsledku čehož se nevyhnou nošení brýlí. Naštěstí však existují způsoby, jak si ho zlepšit a pokud je znáte, můžete se dokonce vyhnout brýlím! Zde je 5 účinných způsobů, jak si posílit zrak.

Aloe vera

Aloe vera je zázračná rostlina. Není divu, že ji lidé využívají jako přírodní lék a také v kosmetice už několik století. Ukázalo se, že je také velmi účinná pro zlepšení zraku. Je totiž důležitým zdrojem potřebných vitamínů a antioxidantů, které mají vliv na regeneraci tkáně. Navíc chrání jemné membrány, které pokrývají naše oči. Takže není žádným překvapením, že aloe vera gel je hlavní složkou v očních léčivech, které se používají při šedém zákalu a na posílení rohovky oka. Co je také důležité je, že aloe vera udržuje nízkou hladinu cukru v krvi , čímž vás ochrání před vznikem cukrovky. A mnohé oční problémy jsou často spojovány právě s cukrovkou. Aloe vera gel si můžete připravit i doma.Rostlina se dá totiž pěstovat v květináči. 

Nebude jen krásnou dekorací vašeho interiéru, ale její listy můžete využít, kdykoli budete potřebovat. Ideální je, pokud listy na výrobu přípravku odříznete o 10 dní dříve, než jejich zpracujete. Vždy vybírejte velké nebo středně velké listy a ty malé nechte růst. Pokud chcete, aby vám čerstvě odříznuté listy aloe vera vydržely, dejte je do chladničky. Kromě toho, jak je uskladnit, je důležité také vědět, jak z listů dostat léčivý gel,který se nachází uvnitř. Jako první si listy nakrájejte na menší kousky. Odřízněte špičaté konce. Z této části je totiž nemožné získat gel. Potom odstraňte zoubkované hrany. Listy nakrájejte na 5 - 8 cm dlouhé kousky. Otočte nůž stranou a pomalu oddělte povrch od masité dužiny. Zkuste pracovat jen povrchově, abyste získali co nejvíce gelu. Veškerou dužinu s gelem dejte do misky a za pomoci mixéru vymixujte do hladka. Bude to pěnit, ale pěna pak zmizí. Aloe se dá využít i jako čistý extrakt, ale my vám poradíme jeden skvělý recept.

Potřebujeme:

  • 100 ml aloe vera gelu
  • 450 g mletých ořechů
  • 300 ml medu
  • čerstvé šťávu ze 4 citronů

Postup:

Všechny ingredience vymícháme mixérem. Užívejte 1 PL 3x za den, půl hodinu před jídlem (nejlépe před snídaní, obědem a večeří). Tuto kúru dodržujte alespoň měsíc. Pokud byste chtěli pokračovat, dejte si alespoň 2 týdny přestávku.

Možná se vám zdá, že je s přípravou aloe vera gelu příliš mnoho práce, ale výsledky jsou opravdu ohromující. Opravdu to stojí za to! Už po prvním měsíci doslova uvidíte změnu na vašem zraku.

Ginko biloba

Tato speciální rostlinka vám opravdu usnadní život. Zbaví vás úzkosti a posílí paměť, ale kromě toho dokáže také zlepšit váš zrak. Zajistí totiž dostatečný průtok krve do očí, čímž nás ochrání před zeleným zákalem a makulární degenerace očí. Ginko biloba běžně seženete v lékárně například i ve formě kapslí. Rozdělte si jednu tobolku na 2 - 3 části a užívejte každý den. Uvidíte, jaké skvělé účinky to bude mít na váš zrak.

Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, které bojují s volnými radikály. Ty mohou způsobit mnoho očních chorob, jako jsou zelený zákal, makulární degenerace a šedý zákal. Kromě toho, zelený čaj je jakousi přirozenou sluneční ochranou pro vaše oči. Jeho polyfenoly chrání oči před UV zářením, které může rovněž vést k poškození zraku. Nejlepší zelený čaj si připravíte použitím 1 polévkové lžíce sušeného zeleného čaje na jeden šálek. Ideální teplota vody, kterou čaj zalijete, by měla být kolem 85 stupňů. Nechte vyluhovat asi 3 minuty. Můžete ho pít teplý i studený, je to jen na vás.

Borůvky

Toto malé bobulovité ovoce je známé jako přírodní posilovač zraku. Zlepšují noční vidění a pomáhají zregenerovat důležité části sítnice, která může být narušena v důsledku vysokého krevního tlaku nebo cukrovky. Stejně jako u aloe, či jinanu, chrání před rozšířenými nemocemi zraku, jakými jsou zelený a šedý zákal. Borůvky můžete zařadit do svého denního stravovacího plánu a můžete je konzumovat samostatně, nebo třeba s jogurtem, pudinkem, ovesnými vločkami, apod. Půl šálku tohoto ovoce by mělo stačit, abyste už zakrátko pocítili zlepšení zraku. Lze případně užívat jejich formou výživových doplňků.

Mandle

Tyto ořechy jsou velmi oblíbené a používají se i při přípravě různých sladkých pamlsků. Kromě toho, že jsou chutné, obsahují i ​​spoustu tělu prospěšných látek. Jsou především skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin. Navíc obsahují také vitamín E a antioxidanty, které jsou skvělými pomocníky při posílení zraku. Mandle vám pomohou také zlepšit paměť a budete se po nich vědět lépe soustředit. Jediné, co musíte udělat, je namočit do vody asi 5 - 10 ořechů a nechat je odležet přes noc. Ráno jejich oloupejte a nastrouhejte. Nasypte je do mléka, zamíchejte a vypijte. Takto připravené mandle můžete bezpečně pít každý den i několik měsíců za sebou.

Speciální cvičení pro zdravé oči: dokáže zlepšit zrak o 2-3 dioptrie

Zdravé oční svaly = zdravé oči

Bates byl přesvědčen, že za vším jsou oční svaly. Lidským okem v harmonické souhře pohybují okohybné vnější svaly zajišťující souměrné pohyby očí a také potřebnou zrakovou ostrost. Jejich stav tedy rozhodujícím způsobem ovlivňuje kvalitu vidění. V roce 1920 shrnul své názory a popis cvičební metody zlepšující zrak v knize "Lepší zrak bez brýlí". Desetiletí výzkumů a zkušeností pacientů, které od této doby proběhly, že tato metoda dokáže skutečně zlepšit zrak!

Zrak se může zlepšit o 2-3 dioptrie

Zlepšení zraku bychom měli pocítit už po přibližně třech-čtyřech měsících cvičení této metody.

Jak na to?

  • Cviky provádějte v klidném prostředí, alespoň hodinu po jídle a bez brýlí.
  • Cvičte jednou denně 10 minut.
  • Cviky provádějte pomalu, dýchejte při cvičení zvolna a rovnoměrně.
  • Můžete cvičit vsedě i vestoje.
  • Při všech cvicích Soustřeďujte vědomí na oblast mezi obočím. Snažte se také během cviku nezavadil - držte se instrukcí.
  • Cviky můžete střídat a obměňovat, vyzkoušejte je kdykoliv během dne - zejména ostré pohyby očí

Batesovo cviky na zlepšení zraku

Cvik 1. Špičku ukazováčku přiložíme ke špičce nosu - prst je přitom rovnoběžný s podlahou. Bez mrkání zaměříme pohled na špičku prstu. Prst držíme na špičce nosu, pohled se koncentruje na něj. Pomalu se zhluboka nadechneme a vydechneme. 1-3 opakování.

Cvik 2. Koneček pravého ukazováčku přiložíme ke špičce nosu a soustředíme na ni pohled. S pomalým hlubokým nádechem prst oddalujeme od nosu co možná nejdále - buď jako nám to umožňuje paže, nebo do ztráty ostrosti vidění. Stále se díváme na koneček prstu. S pomalým výdechem ho vracíme na špičku nosu. 1-3 opakování

Cvik 3. Pohyby očí.   Za jedno z nejlepších cvičení považoval Dr. Bates vědomé napodobování pohybu očí do stran, nahoru, dolů a po úhlopříčkách. Pohyby by měly být prováděny bez zbytečné námahy, aby si oči odpočinuli. Doporučuje se provádět 10 opakování pohybů nejdříve do stran, následně nahoru a dolů a nakonec po úhlopříčkách. Pohybovat by se měli jen oči, aniž jsme hýbali hlavou nebo krkem. Po každém pohybu nesmíme zapomenout mrknout. Toto cvičení můžeme provádět nezávisle na jiných cvičení během dne.

Cvik 4. Hlavu zakloníme co možná nejvíce dozadu. Díváme se na špičku nosu . Zhluboka se nadechneme a vydechneme. 1-3 opakování.

Cvik 5. Hlavu zakloníme co možná nejvíce dozadu. Díváme se na oblast mezi obočím. Zhluboka se pomalu nadechneme, pak zhluboka pomalu vydechneme. 1-3 opakování.

Cvik 6. Provádíme ho vsedě na židli. Hřbet vyrovnaný. Natáhneme paže před sebe, malíček a prsteníček přitlačíme palcem k dlani, ukazováček a prostředníček zvedneme nahoru "do V". Dlaň otočíme hranou před tvář ve vzdálenosti asi 10-12 cm. Pozorujeme konečky prstů.

S pomalým nádechem začínáme pohybovat paží doprava až na doraz, očima přitom stále fixujeme konečky prstů.

S výdechem pomalu vracíme ruku do výchozí polohy, přičemž oči stále fixují konečky prstů.

Potom s nádechem opakujeme totéž na druhou stranu, tedy doleva.

Opakujeme třikrát na každou stranu, pak opakujeme s druhou rukou.

Cvik 7. Zhluboka se nadechneme a zavřeme oči. Potom zvolna vydechujeme a při výdechu lehce masírujeme oční bulvy druhým článkem palců na obou rukách. Na konci výdechu dech zadržíme, otevřeme oči, zakryjeme jejich těsně dlaněmi a držíme jejich celou dobu na očích. Dech zadržujeme tak dlouho, jak dokážeme. Oči jsou při tom otevřené a uvolněné. Provedeme jedenkrát.

Cvik 8. cvik provádíme vestoje, s otevřenýma očima. Představte si velké písmeno X, které zabírá celé vaše zorné pole. Kromě dvou obvyklých křížících se čar má jednu prostřední čáru navíc. Budete přeskakovat očima z konce jedné čáry na druhou - levý horní bod, pravý dolní bod atd. Pohyby očí jsou prudké, v krajním bodě se zrak krátce bez mrkání zafixuje a opět přeskočí jinam. Dýchejte zvolna, bez zadržování dechu. Pořadí krajních bodů, na kterých zafixujete pohled, měňte náhodně, tak, abyste na každém z nich zafixovali pohled třikrát.

Cvik 10. Provádí se vestoje. Budete očima "kreslit" kříž. Pohyby očí budou nejprve vertikálně. V maximální možné míře zvedejte oči nejprve nahoru-dolů, pak do stran při kreslení vodorovné čáry. V každé z krajních poloh pohled krátce zafixujte. Potom kreslete očima dva kříže najednou a nakonec tři. 10-15 opakování.

Cvik 11. Budete pohledem "kreslit" na stěnu čtverec, rozdělený na čtyři části. V každé z částí čtverce si myslite kruh. V mysli tyto kruhy Roztáčejte, nejprve jeden po druhém, pak současně dva, tři a čtyři. Potom Roztáčejte kruhy, které jsou proti sobě, každý na opačnou stranu a nakonec se všechny čtyři kruhy budou otáčet najednou, na různé strany. Cvik provádějte 1-2 minuty.

Cvik 12. opisujte očima osmičky: vodorovnou, svislou a dvě úhlopříčně. Plocha fixace pohledu je blízko tváři. Každou z osmiček opisujte nejprve na jednu stranu, pak na druhou. 1-2 opakování na každou stranu.

Cvik 13. Krátce podívejte na jasný zdroj světla (vycházející nebo zapadající slunce, lampa s matným stínítkem atp.) Oči zakryjte dlaněmi a snažte se jakoby vtáhnout světelnou skvrnu do oblasti mezi obočím. Na světelný zdroj se můžete dívat až jednu minutu.

Cvik 14. Nechte v umyvadle čistou vodu tak, aby měla pokojovou teplotu. Ponořte do ní tvář s otevřenýma očima a zamrkejte. Opakujte třikrát až pětkrát. Pak naberte plná ústa vody, nakloňte se nad umyvadlo a do vykulených očí si plnými hrstmi stříkejte vodu. Opakujte desetkrát.

Zrychlená verze - oční cvičení, které můžete dělat i v práci!