To co se stane, když si přiložíte použitý sáček s čajem na ruku je něco neskutečného

0
(0)

Dalibor , 04. 02. 2020

I vy po zalití a vyluhování čaje vyhazujete sáčky s čajem do koše? Možná byste se neměli až tak uspěchat, protože i když už svůj prvotní účel splnili stále se najde řada dalších účinných využití.

1.UŽITOČNÉ HNOJIVO

I po použití jsou sáčky stále hodnotným zdrojem organických látek, které jsou užitečné pro váš domácí kompost nebo květiny v květináčích. Jelikož samotné sáčky jsou většinou bio-rozložitelné, jednoduše je přidejte do kompostu nebo zahrabte do květináčů vašich domácích rostlin.

2. PŘIDEJTE PŘÍCHUŤ těstoviny

Zatímco sevře voda na těstoviny můžete tam vložit použitý sáček, který před pridanímm samotných těstovin vyberete. docílíte tak zajímavou jemnou chuť těstovin.

3. neutralizuje pachy

Čaj má schopnost absorbovat zápach. Čajové sáčky položené v chladničce pohltí během pár dní všechny nepříjemné pachy. Také dobře fungují i ​​kapsy zavěšeny zevnitř odpadkového koše. Použité sáčky vám také mohou pomoci zbavit se zápachu na rukou po práci s česnekem, cibulí nebo rybami.

4. odmastit NÁDOBÍ

Na noc naplňte špinavé hrnce nebo pánve horkou vodou a vhoďte do nich použité sáčky. Čaj obsahuje kyselinu tříslovou, a ta pomáhá rozpouštět tuky, nádobí pak umyjete snadněji.

5. ANTIOXIDAČNÍ KOUPEL

Teplý koupel je skvělý pro celé tělo, avšak pokud do koupele přidáte čajové sáčky, takový lázeň se stane regenerující a výživný pro vaši pokožku, protože čaj obsahuje antioxidanty. Můžete použít například zelený čaj s jasmínem, uvolňující mysl a tonizující pokožku, dokáže zmírnit únavu a potlačit stres, nebo zkuste heřmánkový koupel.

6. ČISTÍ ZRCÁTKA A SKLENĚNÉ POVRCHY

Přírodní způsob, jak zbavit zrcadlo fleků od pasty či usazenin? Vlhkým kapsou z černého čaje přejděte zrcadlo a osušte ho měkkým hadříkem. Kyseliny v něm obsažené jemně rozkládají nečistoty a zajistí, že zrcadlo bude křišťálově čisté.

7. zklidňuje pokožku

Čajové sáček lze použít při poštípání hmyzem nebo při drobných rankách, či jinak podrážděné pokožce. Na pokožku působí uklidňujícím, a taktizovat podporují proces hojení a regenerace. Stejně blahodárně působí na unavené oči, nechte je působit alespoň 10 minut a uvidíte.

8. odradil ŠKŮDCŮ

Bojujete v domě či na chatě s invazí hlodavců? Odstrašte jejich čajem, myši totiž nesnášejí vůni čaje, rozložte čajové sáčky všude tam, kudy se hlodavci dostávají do domu. Účinné je také pokapat čajové pytlík mátovým esenciálním olejem, který kromě hlodavců vyžene z vašeho bytu i mravenci, pavouci či jiných škůdců.

9. zničil ZÁPACH Z ÚST

Vadí vám nepříjemný zápach z úst? Vypláchněte si je podruhé zalitých čajem, a uvidíte, že to pomáhá. Nejúčinnější je zelený nebo peprmintový čaj

10. oživuje a VYŽIVUJE VLASY

Čaj regeneruje i vlasovou pokožku a povrch vlasu. Na světlé vlasy, vyzkoušejte namísto kondicionéru heřmánek, naopak zas na tmavé vlasy zvolte černý čaj, vlasy odvarem přelijte nejlépe po umytí. Čajová kúra jim dodá lesk a potřebné živiny.

👍 Tento návod je užitečný