Tipy, co udělat na podzim s pokojovými rostlinami, aby v zimě neuschly.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Jak připravit pokojové květiny na zimu? Pokojové květiny nemají rády změnu teploty v bytě. Co udělat, aby vám přes zimu neuschly? Pokud se vám doteď stávalo, že vám pokojové květiny přes zimu uschly, je velmi pravděpodobné, že jste něco pokazili v péči na podzim. Abyste neopakovali pořád dokola stejnou chybu, prozradíme vám, jak se o rostliny na podzim starat, abyste je ochránili.

Jak připravit pokojové rostliny na zimu

  1. Přesazování – pokud je to možné, počkejte s přesazováním do jara. Přesazujte jen, pokud jsou například kořeny rostliny vyplavené, nebo je pro ni původní květináč už malý
  2. Doplnění živin – od podzimu do jara se květiny nehnojí. Proto nedoplňujte hnojivo, výživový roztok ani sůl. Během období spánku byste hnojením své rostlině spíš ublížili. V zimním období je méně světla, jejich vývoj se zpomaluje. Nepotřebují další energii
  3. Světlo – nepřenášejte svou květinu v zimě na světlejší místo. Podzimní a zimní světlo je dostatečné pro jejich klid
  4. Doplňování vody – na podzim zalévejte méně, protože čím je chladnější počasí, tím méně vody rostlina absorbuje. V dobře vytápěné místnosti je ale nutné rostlinu adekvátně zalévat. Zvlhčujte její listy (kromě fialek, ty nemají zvlhčování rády. Často pak její listy hnijí.)

Rostliny, které kvetou v zimě, potřebují jinou péči

Týká se to především orchidejí, vánočních kaktusů a vánoční hvězdy. Tyto rostliny vyžadují v zimě jinou péči, protože v zimě kvetou. Potřebují tedy dostatek živin, světla a vláhy. Neznamená to ovšem, že byste je měli vystavit přímému slunečnímu záření a přehánět to se zálivkou! Vánočnímu kaktusu se bude nejlépe dařit v polostínu na severním okně. V přílišném teple kaktus nekvete, takže ho umístěte do místnosti, kde je spíše nižší teplota (ideální teplota je 12 – 15 °C). Zalévejte kaktus jednou za týden.