Tímto způsobem vyléčíte bolestivé afty do 24 hodin

0
(0)

Dalibor , 19. 02. 2020

Jedním z nejběžnějších zdravotních problémů je tvorba aftů v dutině ústní. Objevit se mohou na sliznicích úst, pod jazykem, u kořene dásní a vnitřních stranách rtů či lící.

 

Jejich typickým příznakem je silná pichlavá bolest. Ta se však nedostaví hned po objevení se aftů, ale v plné intenzitě se projeví až po pár dnech.


Pokud znáte ten správný lék a zaznamenáte aftu dostatečně brzy, budete mít dostatek času na to, abyste předešli vrcholu bolesti.

Naštěstí, existuje jedna jednoduchá, ale neskutečně efektivní přírodní látka, která dokáže rychle nastartovat hojení aftů.

Sůl a léčba afty


Jde o běžnou sůl. Jediné, co potřebujete udělat, je rozpustit ve sklenici čisté vlažné vody 1 čajovou lžičku soli a pomocí tohoto roztoku si několik minut proplachovat ústa.

Následně roztok vyplivne.

Funguje to tak, že sůl dokáže z afty vytáhnout a absorbovat tekutinu obsahující viry způsobující afty a dramaticky akcelerovat hojivý proces.

Opakujte uvedenou proceduru několikrát za den a do 24 hodin bude po aftech!


Pokud by vám tento přípravek z jakéhokoliv důvodu nevyhovoval, nedostatečně zabíral nebo, pokud chcete hojení ještě více urychlit, prozradíme vám pár dalších přírodních receptů na afty.

Soda bikarbóna


Soda bikarbóna neutralizuje kyselost, zmírňuje bolesti a potlačuje zánět vyvolaný afty.

V misce utřeme trochu sody s vodou v poměru 1: 1, abyste získali jemnou pastu. Tu pak naneste na postižené místo a nechte pár minut působit.

Pak si ústa propláchněte vlažnou vodou. Opakujte 3 až 4 krát za den.

Aloe vera

Aloe vera má silné protizánětlivé, antibakteriální a léčivé vlastnosti, které urychlí hojení a potlačí záněty i bolesti.

 
Jednoduše vyškrabte z čerstvých listů aloe trochu gelu a aplikujte ho na afty 3 až 4 krát denně.

Med


Podobně jako aloe, i med má významné protizánětlivé a antiseptické účinky. Nejlepší pro tento účel je medovicový med.

Jednoduše párkrát denně ho aplikujte na postižená místa. Zpočátku může med nanesený na afty způsobovat bolesti, ty však brzy pominou.

Šalvěj


Tato užitečná bylinka efektivně léčí afty a poskytuje rychlou úlevu.

Přidejte 3 čajové lžičky sušených šalvějových listů do 4 dcl vroucí vody a nechte louhovat 10 až 15 minut. Následně čaj sceďte a proplachujte si jím ústa několik minut párkrát denně.

Koriandr


Koriandr je další skvělou bylinkou s protizánětlivými, antiseptickými a antifungálních vlastnostmi. Pomáhá také zmírňovat nepříjemné bolesti.

Jediné, co potřebujete udělat, je vyluhovat pár listů koriandru ve sklenici vařící vody, scedit a nechat vychladnout. Touto tekutinou si pak proplachujte ústa 3 až 4 krát denně.