Tento trik od sportovců rychle léčí otoky a bolest v koleni: Roky vyzkoušeno!

0
(0)

Dalibor , 04. 06. 2020

Oteklé koleno může signalizovat hned několik problémů a v každém případě je při přetrvávání potíže a zhoršování stavu vždy nutné navštívit lékaře.

My jsme pro vás sesbírali několik domácích receptů, které pomáhají s otokem, vodou v koleni a bolestí.

Tyto recepty jsou odzkoušené a ověřené, ale nezapomínejte, že nejsou náhradou standardní lékařské léčby.

Hořčicová kúra

Je to jednoduché, vždy před spaním si natřete celé bolavé, oteklé koleno a zabalte. Nechte působit přes noc a ráno dobře omyjte. Nevím, jak to funguje, ale mně to pomohlo. Otok zmizel a ztratila se i bolest. Koleno je ale třeba šetřit, doporučuji ještě týden po zlepšení nemít větší námahu - sport a podobně. Byla jsem štěstím bez sebe, že jsem nemusela jít k doktorovi táhnout vodu z kolena. 

Trik sportovců

Smíchejte lžičku sody s lžičkou hořčice a lžičkou medu. Dejte na koleno a důkladně zabalte na 4 - maximálně na 24 hodin. 

Nejlevnější pomoc

Mě bolí koleno často a vždy mi pomůže od bolesti ulevit obyčejný zelný list. Chci však upozornit, že pomůže jen dočasně, například v noci, když vám bolest nedá spát. Takže zelný list zlehka rozválet válečkem, aby se uvolnila tekutina zevnitř listu. Přiložit na koleno, zabalit do fólie, ručníku a jít spát. Bolest povolí. 

Brambory a líh

Nastrouhejte surový brambor a smíchejte se skleničkou denaturovaného lihu. Koleno nejdříve namažte indulonou, nebo jinou mastí, přidejte bramborovou směs tak, aby pokrývala celé koleno. Zabalte igelitem, focené uerákom a nechte působit. Opakujte dle potřeby, dokud koleno neklesne.

Starý recept našich dědů

Na oteklé koleno a LITKA jsem použila tento starý recept: nazbietala jsem pýr is kořeny, vypláchnutém od hlíny a kořeny jsem dala vařit do hrnce - do 200 ml vody na 7-10 minut. Pak jsem odstavila, nechala ještě 5 minut louhovat a pak se ze scezeného odvaru udělala obklad na oteklé koleno (namočit plenku, přiložit, zabalit alobalem a nechat působit). Aplikujeme již třetí den po sobě vždy navečer a problém ustupuje

Zázračné listy

Zelný list, list kostivalu nebo lopuchový list - vše před přiložením rozmačkat válečkem, aby se uvolnila šťáva. Před přiložením si Narra koleno medem a nechte působit přes noc. "

Tvarohový obklad

Zkuste jemný tvaroh na koleno na gázu, zavázat elastickým obvazem. Dělala jsem to týden hlavně přes noc, koleno odpuchlo a zmizela i bolest.