Tento trik mi před lety poradil můj děda, rajčata i paprika jako divé: V létě stačí nalít tento elixír přímo ke kořenům a svou úrodu nepoznáte!

0
(0)

Dalibor , 07. 06. 2020

Tohle je skvělý tip ověřený generacemi zkušených zahrádkářů - tajemství spočívá v kopřivy, cukru a kvasnicích. Toto krmivo je vhodné pro okurky, rajčata a papriky.

Jak krmit rostliny počátkem léta?

Žádná chemie, vsaďte na hnojivo z kopřivy, jejíž všude kolem hodně a jednoduché kvasnic směsi.

Roztrhněte kopřivu a navrstvte ji do smaltované nebo plastové nádoby. Potom nalijte vodu tak, aby dosáhla 10-15 cm pod okrajem kbelíku. Necháme prostor pro Drozdovu směs, kterou přidáme na konec.

Zálivku připravte následujícím způsobem

Do 200 g teplé vody přidejte 200 polévkových lžic suchého droždí, 2 polévkové lžíce cukru a trochu hladké mouky. Je dobré připravit zalévání ráno a potom použít Pobedu. Směs se jednoduše nalije do kopřivy zaplavené vodou.

Dobře promíchejte. Nyní nechte směs stát. Ponechávám to na slunci až do oběda a pak ho dávám do stínu, protože není dobré, pokud je směs přímo spálena jasným letním sluncem. Ideálním místem je tedy ráno, kde slunce zachází, ale odpoledne je stín. Zakryjte směs a míchejte každý den. Hotová směs je tmavá - téměř černá. Trvá několik dní a tato výživná zálivka je připravena.

Výsledné hnojivo připravujeme z půl litru hnojiva a 10 litrů vody. Do každého keře zalijte 1 litr směsi. Toto hnojivo podporuje růst, zlepšuje plodnost rostlin, chrání před nemocemi a poskytuje komplexní výživu. Používáme ji na okurky, papriku a rajčata - přidávám ji jednou za 2-3 týdny.