Tento trik jsem převzala od své babičky: takto budou všechny šedé ručníky nebo záclony opět zářivě bílé!

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Krásné čisté a zářivě bílé ručníky jsou ozdobou koupelny. Jak však zajistit, aby ručníky zůstaly po vyprání nejen čisté, ale také krásně bílé?

Po několika vypráních pravidelně zešednou. Není však třeba kupovat nové. I zašlé a zaprášené ručníky se dají opět přeměnit na zářivě bílé prádlo, stačí se řídit radami našich babiček. Budete překvapeni, jak je jednoduché, aby vaše ručníky opět zářily čistotou. A nepotřebujete k tomu ani žádné speciální výrobky, všechno máte určitě doma!

Věděly to už naše babičky

Jak je možné, že naše babičky používaly metodu, díky které bylo jejich prádlo dokonale čisté? A dokonce nejen čisté, ale také jemné a zbavené všech virů a bakterií! Protože naši předkové dobře věděli, jak pečovat o prádlo, aby dlouho vydržela a dobře sloužila. Navíc krásné bílé prádlo bylo vizitkou hospodyně, která se uměla dokonale postarat o svou domácnost a děti. Proto i prádlo muselo být nejen čisté, ale i dobře dezinfikované. Jen dokonalá čistota mohla zabránit různým infekcím a choroboplodným zárodkům.

K bělení pomůže jedlá soda

Za dob našich starých mám neexistovaly pračky a sušičky s mnoha programy na dokonale čisté oblečení. Přesto měly bílé ručníky, zatímco dnes na háčcích často visí šedavé kusy látky, přestože je pereme na 60 a 90 stupňů. Chcete, aby byly stejně bílé jako za starých časů? Budete potřebovat prací prostředek nebo prostředek na mytí nádobí, které máte běžně doma, a jedlou sodu.

Jedlá soda bělí a zároveň pohlcuje pachy

Jedlá soda je v domácnosti doslova zázračný pomocník, dokáže odstranit špínu, zašlou špínu a také vybělit. Zároveň dokáže pohlcovat pachy. Jedlá soda je k dispozici ve formě krystalů, prášku, ale také v tekuté formě. K bělení ručníků můžete použít jakýkoli druh. Do hrnce s vodou přidejte velkou polévkovou lžíci jedlé sody a jednu polévkovou lžíci pracího prostředku, přiveďte k varu a přidejte ručníky, osušky nebo žínky. Nechte je ve vodě, dokud voda nevychladne. Potom je vyjměte a vložte do pračky standardním způsobem. Budete překvapeni, jak budou bílé! Navíc budou dokonale čisté a bez bakterií!

Podělte se o tento skvělý trik se svou rodinou a přáteli na Facebooku!