Tento rok hlásí sucho: 10 úžasných rostlin, které mají rády sucho, jsou nenáročné a budou nejkrásnějšího ozdobou zahrady!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2020

Okrasné trávy

Mnoho dekorativních trav je odolných vůči suchu, protože pocházejí z stepních oblastí. Ve skutečnosti existuje mnoho druhů trav a v zahradách jsou druhy, které vypadají krásně.

Kostřava je trsovitý tráva zelené nebo modrozelené barvy. Vystačí si se suchou, středně výživnou půdou. Ideální je do suchých skalek, na okraje kamenitých chdníkov a na střechy. Je nenáročná a zcela mrazuvzdorná a iv zimě zůstává zelená. Na zemi vypadá jako zelený ježci. :-)

Ozdobná tráva na alpské skluzavky

Zblochan vodní je velkolepá celoroční tráva s výškou do 1 m s plochými listy zelené barvy. Podélné krémové pásy na listech poskytují rafinovaný a elegantní vzhled rostlinky. Snadno snese i vysokou vlhkost i dlouhotrvající sucho.

Dekorativní trávy

Ječmen hřivnatý je majestátní a atraktivní trvalka se středně velkými okrasnými klasy s lehkým nádechem fialové barvy. Při správné péči tráva nezamrzne. Klasy se využívají i při výrobě suchých kytic.

Okrasná tráva v zahradě

Zajáčka vejčitá si zcela oprávněně zasloužil své jméno: její malé plyšové květy připomínají zaječí ocas. Tato neobvyklá obilnina je velmi oblíbená mezi zahrádkáři pro svůj elegantní vzhled a schopnost dát krásný akcent suchým kyticím.

Dekorativní trávy

Kavyl vypadá v zahrádce také velmi pěkně. Během kvetení upoutá duhovými hedvábnými přízemi. V blízkosti kvetoucí rostliny se zdá, že je jakoby obklopena oblakem kouře. kavyl neztrácí svůj šarm až do pozdního podzimu.

Dekorativní zelená tráva

Proso prutným udržuje dekorativní vzhled po celý rok. Drobné jemné květy v kombinaci s listy červené nebo žluté barvy potvrzují, že Prost prostě neodoláte! Většina odrůd má v létě příjemnou zelenou nebo modrozelenou barvu listů a některé jsou i v červenohnědé barvě.

Císařova okrasná tráva

Impériu válcovitá nezanechá lhostejnými ani ty nejzkušenější zahradníky! Specifický tvar listů s bohatým červeným odstínem v kombinaci s čistými liniemi zcela opravňují populární jméno "červený blesk". Rostlina je oblíbená zejména pro svou nenáročnost a elegantní barevný vzhled.

Kortaderie okrasná tráva

Dochan působí malebně jako v osamělých výsadbách, tak i v menších skupinkách. Vypadá skvěle s různými nízkými rostlinami, které nepřekrývají jeho ladné listí. Pokud rostlinku seříznete na začátku kvetoucích stonků, budete mít vynikající materiál pro suché kytice.

Dekorativní trávy pro zemi

Kortaderie je také velmi elegantní okrasná tráva. Kvete od srpna až do období mrazů, vytváří stříbrné, růžové a zlatožluté květenství. V zimě vám bude k dokonale zdobit byt, pokud necháte vysušené květiny ve váze.

Miscanthus okrasná tráva

Miskant je nejoblíbenější zahradnická obří okrasná tráva. Krásou, rozmanitostí tvarů a odrůd je nepřekonatelná, přizpůsobí se kultivačním podmínkám a aplikaci v zahradním designu. Této bylině se daří během léta, na podzim a v časné zimě.

Vytváří svěží záhony až do výšky 2,5 m. Dlouhé elegantně zakřivené listy vytvářejí efekt fontány. Hravé zlaté, zlato-růžové nebo stříbrné květy se používají do zimních kytic.

Dekorační trvalky trávy

Mezi rostliny, které dobře snášejí suché a teplé léto, patří i voňavá levandule. Kromě toho, že ozdobí vaši zahradu, stejně jako rozmarýn najde uplatnění i v kuchyni. Levandule je sice mrazuvzdorná, ale potřebuje slunné stanoviště a dobře propustnou půdu.

Mavuň červený

Trsovitý trvalka, která ozdobí váš záhon drobnými kvítky červené nebo růžové barvy, vyžaduje také suché počasí a dobře propustnou půdu. Pokud se jí stanoviště líbí, dokáže kvést velmi dlouho a její květy jsou skvělým lákadlem včel a motýlů. Domů centrantu je Turecko, takže teplé léto mu vyhovuje.

Tečkovaná karafiát

Trvalka. Roste rychle ve formě trsů. Přitahuje motýli.

Ibišek Syrský

Stále častěji ho nacházíme v Slovenské zahradách. Důvod je jednoduchý, nenáročná péče, odolnost vůči horkým letním teplotám a nepřetržitá doba kvetení od července až do začátku září. Můžete ho pěstovat ve tvaru keře, jako barevný živý plot, nebo ve větších květináčích.

Gomfréna hlávka

Tato letnička dorůstá do výšky přibližně 30 cm. Miluje sluneční místa a svými fialovými hlávkami vás bude těšit celé léto - od začátku července až po konec září. Říká se, že této rostlince se nejvíce daří, pokud si ji příliš nevšímáme. Nevyžaduje pravidelné hnojení ani zalévání, pokud však přetrvává delší období sucha, třeba ji občas pokropit. Kromě fialové mohou mít bílou, lilová, purpurovou či červenou barvu.

Kotouč přímořský

Rostlina exotického vzhledu pochází ze suchých pobřežních oblastí Kavkazu a Íránu. Horké a suché léto je pro ně ideální a proto kvetou od začátku léta až do podzimu. Daří se jim i v chudé půdě a nepotřebují žádnou speciální výživu ani péči. Jediné, před čím je třeba rostlinu třeba uchránit je přílišná vlhkost.

Suché rostliny jsou ideální na aranžování.

Iberis

Iberka jsou oblíbenými rostlinami skalek. Kvetou bílými květy, které připomínají stále svěží bílý závoj. Libuje sluneční, sušší místa - dobře oddrenážované. Rostlinu začínají kvetou v květnu a pokud jejich občas prostřihu, budou kvést až do podzimu.