Tento pohyb dokáže odblokovat uskřinutí nerv: Hřbet jako nový a bolest je v momentě pryč - zkuste to hned!

0
(0)

Dalibor , 11. 05. 2020

Bolest, píchání či tažení v páteři asi zažil už každý z vás, zvláště pokud sedíte před počítačem déle než je zdravé, namáhavě fyzicky pracujete nebo máte nekvalitní matraci v posteli. Spouštěčů nesnesitelné bolesti je mnoho, pokud však chcete, aby se bolest zmírnila a opět jste mohli fungovat jako předtím, poradíme vám několik jednoduchých pohybů, jak odblokovat uskřinutí nerv.

Uskřinutí nerv se projevuje jako bolest, píchání či tažení v páteři.

Často se objevuje tehdy, když sedíte před počítačem déle než je zdravé, namáhavě fyzicky pracujete nebo máte nekvalitní matraci v posteli.

Pokud vám bolest z páteře vystřeluje až do hýždí, stehna či lýtka, máte pravděpodobně dočinění s neurologickým problémům s názvem ischias. Někdy stačí udělat jen jeden z těchto pohybů a přijde uvolnění. Pokud však chcete svůj ischias a spodek páteře udržovat v dobré formě, tyto pohyby byste měli dělat pravidelně!

Uvolnění spodku páteře a bederní páteře

Lehněte si na záda, kolena ohněte a postupně vytáčejte na jednu, nebo na druhou stranu. Postupujte přesně podle návodu na videu

Poloha velblouda a naklánění v sedě

Poloha velblouda

Populární jógových poloha - velbloud.

Klekněte si na kolena a položte je na šířku vaší pánve, položte ruce v bok, trup těla táhněte směrem nahoru a uvolněte dolní část zad.

Pak se nakloňte dozadu a dlaněmi uchopte paty (nebo si položte dlaně na chodidla). S výdechem se ohnete v hrudní a křížové oblasti a hlavu zakloníte dozadu.

Naklánění v sedě

V józe se tato poloha (ásana) nazývá Paščimotanásana. Sedněte si a nohy položte doširoka. Rukama se naklánějte dopředu, dokud vám to vaše tělo dovolí. Opakujte několikrát. Účinek této série:

  • Posiluje a omlazuje břišní svaly a spodní část zad
  • Natahuje zádové obratle (v průměru se dokáže páteř prodloužit až o 7 cm)
  • Omlazuje nervy páteře, především bederní oblast

Poloha žáby a výpady na stranu

Poloha žáby

Postavte se na čtyři. Pomalu se naklánějte dopředu - začnete cítit intenzivně napětí ve vnitřní straně stehen. Po dosažení maximálního bodu se zastavte.

V případě, že máte tříselná kýla nebo silné bolesti zad, dávejte si větší pozor.

Výpady na stranu

Dřepne si a ruce položte na podlahu. Následně vyrovnejte levou nohu do strany. Pravé koleno by mělo být v jedné linii s pravým kotníkem. Špičku levé nohy nasměrujte tak, aby se dívala na strop.


Posaďte se na zem do tureckého sedu s tím rozdílem, že jedno chodidlo se bude dotýkat toho druhého. Vyrovnejte záda a jemně začněte tlačit lokty do kolen nebo jen přitlačujte dlaně do kolen.