Tento olej je zázrakem pro celou rodinu: Udělejte si ho sami podle tohoto receptu!

0
(0)

Dalibor , 31. 05. 2020

Určitě jste už počili o čaji z ořechových skořápek, nebo listů. Málokdo však ví, jaké prospěšné jsou ořechové listy, když je jen necháte vysušit a následně zalijete olejem.

Jde o jeden z nejúčinnějších přírodních léků při revmatismu, bolestech kloubů a onemocněních dýchacího ústrojí.

Olej také léčí vypadávání vlasů, to však nejsou jeho jediné benefity.

Listy z ořešáku královského můžete úžasně využít pro vaše zdraví. Nemusíte čekat, dokud dozrají plody - perfektně můžete zužitkovat i tyto zelené listy. Mají ohromné ​​výhody pro vaše zdraví - nejjednodušší je připravit si z nich léčivý olej nebo čaj.

Ořechový olej je známým prostředkem na vlasy, čistí vlasovou pokožku a posiluje kořínky vlasů.

Extrémně účinný je také k léčbě pohybového aparátu.

Co dokáže olej z ořechového listu?

  • Zmírňuje bolesti způsobené revmatismem.
  • Pomáhá na bolavé a oteklé klouby, zvláště kolena.
  • Pomáhá při onemocněních průdušek a kašli.
  • Pomáhá revitalizovat poškozenou či narušenou kůži.
  • Je účinný při mykóze nehtů.
  • Fantastický na vyživení vlasů, posiluje a bojuje proti vypadávání vlasů.
  • Dobře poslouží při ekzémech, psoriáze (lupénce)

Jako léčivý olej připravit?

10-12 polévkových lžic sušených ořechových listů namočte do 1 litru za studena lisovaného rostlinného oleje a nechte louhovat celý měsíc - nezapomeňte sem-tam protřepat. Takto připravený a přefiltrovaný olej vtírejte do pokožky. Olej je výborný i na teplé zábaly při revmatismu - nahřátý olej natřete, zabalte a nechte působit celou noc. Nahřátý olej je výborný i jako léčivý zábal při onemocněních průdušek a kašli.

Recept čaj z ořechových listů

Potřebujete: 0,5 KL sušených a mletých ořechových listů, 2,5 deci vody.

Do menšího hrnce dejte ořechové listy, vodu a tuto směs povařte 4 - 5 minut. Pak to nechte celé přirozeně vychladnout. Tento čaj pijte během akutních problémů 1 - 2 krát za den.

Recept odvar z listů ořechu 

Tento odvar můžete používat na různé kožní poranění nebo místa postižená nějakou kožní chorobou. Urychluje hojení a dezinfikuje rány.

Potřebujete: 1 lžičku sušených ořechových listů, 3 deci vody.

Zalijte ořechové listy vroucí vodou a nechte je přikryté louhovat 30 minut. Pak si tento odvar můžete aplikovat na vatovém tampónu nebo na gáze na čistou a suchou ránu, nebo místa s kožní chorobou.

Jak ještě ořechový list využít

Příprava zápary na unavené oči a oční zánět

Vysušené ořechové listy povaříme dvě minuty ve vřelé vodě a ještě je necháme vyluhovat 20 minut. Po vychlazení zápar přefiltrujeme přes čisté plátno. Do zápary ponoříme gázové čtverečky a přiložíme je na zavřené oční víčka přibližně na 10-20 minut. Toto opakujeme vícekrát denně s použitím stejného zápary, který vždy trochu přihřejeme.

Ořechový extrakt

Sto gramů rozdrceného čerstvého zeleného oplodí nebo listů ořechu a 5 gramů nadrobno posekaných mandlí zalijeme půl litrem lihu. Necháme při pokojové teplotě 2 - 3 týdny louhovat, občas protřeseme. Pijeme denně jeden kalíšek nalačno, nejlépe ráno, na zlepšení trávení, při zahlenění střev, parazitech nebo jako zdravý aperitiv.

Do koupele

Pokrájené ořechové listy namočte, vložte do nádoby, zalijte vroucí vodou, zakryjte pokličkou a nechte při pokojové teplotě louhovat 15 minut. Hotový zápar přeceďte přes jemné sítko nebo přes gázu. Používá se na omývání nebo jako přísada do koupele. Pomáhá při zánětech.