Tento bod na vašem krku dokáže zázraky. Zjistěte, co se stane, když na něj přiložíte kostku ledu

0
(0)

Dalibor , 09. 09. 2020

Lidé se v posledních letech stále více obracejí ke tradiční medicíně. Ukazuje se totiž, že lékaři také neumí všechno, a často k vyléčení pomůže spíše víra v přírodu a používání tradičních metod než polykání tobolek. Jedním z tradičních léčebných postupů čínské medicíny je pokládání kostky ledu na zátylek. Toto místo je významným akupunkturním bodem, a právě jeho pravidelné ochlazování může vašemu tělu přinést řadu benefitů.

Čínská medicína je stále populárnější

Toto místo se nachází na zadní straně krku přesně v bodě, kde se stýká krční páteř s lebkou. Ideální je, pokud můžete tuto metodu praktikovat každý den. Lehněte si na břicho a umístěte si kostku ledu na tento akupunkturní bod. Nechte kostku ledu postupně rozpouštět a odpočívejte. Můžete si ji připevnit obvazem či šátkem, aby vám nesklouzávala dolů. Nejlepší je, pokud můžete tuto metodu provádět každé ráno ještě před odchodem do práce. Během rozpouštění ledu se postupně bude dostavovat příjemný pocit uvolnění. Pro nejlepší výsledky je dobré opakovat tento postup alespoň týden v kuse.

V čem vám pomůže?

Čínská medicína tvrdí, že vás tento postup dokáže zbavit řady potíží, se kterými si často ani ti nejlepší lékaři nevědí rady. O co konkrétně jde?

  • Budete lépe spát a snadněji relaxovat.
  • Zlepší se funkce trávicí soustavy.
  • Pomůže při nachlazení nebo oslabené imunitě.
  • Zmírní bolesti hlavy, bolesti zubů a bolesti v kloubech.
  • Zlepšuje stav při neurologických onemocněních a onemocněních páteře.
  • Léčí poruchy štítné žlázy.

Využívání tohoto akupunkturního bodu pomůže získat celkovou rovnováhu, lépe odpočívat a dostat do těla novou vlnu energie. Dejte si však pozor – tato metoda se nehodí pro každého. Vyhnout by se jí měly těhotné ženy, a lidé trpící epilepsií, nebo schizofrenií. Postupujte tedy vždy opatrně a v případě potřeby informujte také svého ošetřujícího lékaře.