Televize získávají čestné místo na vlastní stěně

0
(0)

Dalibor , 20. 01. 2021

Nejdříve se televize zasazovali v obýváku do nějaké skříně, nejčastěji do té obývací. Později následoval trend umístit televizi na skříň či televizi a dnes má většina domácností pověšenou televizi na zdi. Hlavním důvodem je asi bezpečnost. Když televize visí na stěně, děti ani domácí mazlíčci ji na sebe nemají jak shodit. Zároveň, když televize visí na zdi, šetří mnoho místa, které lze využít jinak.

Dnes už se dělají i polohovací držáky, díky kterým si nastavíte televizi tak, aby se Vám na ni koukalo co nejlépe. Takže dívání se na televizi umístěnou na zdi rozhodně není nepohodlné. Při umísťování televize je nutné dbát hned na několik faktorů:

  • vyberte ji vhodné místo
  • důraz dejte také na výšku, do které televizi umisťujete
  • správný držák na stěnu

Jaké je vhodné místo pro umístění televizoru

Mnoho z nás si s umístěním televize hlavu moc neláme. Přitom je velmi důležití, kam ji dáte. Měli byste ji umístit tak, aby se Vám na ni dobře koukalo. Abyste na ni viděli, neměla by stát proti oknu. Zároveň také dejte pozor na to, abyste na televizi nekoukali z příliš velké dálky, ať něco vidíte. Nicméně ani přílišná blízkost samozřejmě není správně, mohli byste si zadělat na pořádné problémy s očima.

Do jaké výšky umístit televizi

Jak vysoko umístit televizi nelze říct úplně jednoznačně. Samozřejmě záleží na výšce konkrétního člověka. Můžeme si ale říct, že bychom se na televizi měli dívat rovně. Předkloněná i zakloněná hlava nám akorát zadělá na problémy s krční páteří. Proto televizi umisťujte na stěně i na skříni tak, aby byla zhruba ve výši Vašich očí.

Klíčový je také výběr správného držáku na stěnu

Pro výběr správného držáku je nutné znát dva údaje. Prvním z nich je hmotnost, aby měl držák dostatečnou nosnost a nesbírali jste televizi ze země. Dalším údajem, který je nutné znát je rozteč děr pro uchycení držáku k televizi. Lepší je volit držáky, díky kterým je možné televizi naklonit podle vaší potřeby. Budete tak moci uzpůsobit televizi i Vašim dětem.

👍 Tento návod je užitečný