Těhotná matka si chtěla udělat ultrazvuk. Když se ale doktor podíval přes přístroj, zůstal zcela beze slov!

0
(0)

Dalibor , 15. 05. 2024

Když 33-letá žena z Francie znovu otěhotněla, neměla ani tušení, že její děložní stěna po prodělaných pěti císařských řezech, je velmi slabá.

Co se stalo

Bohužel během tohoto těhotenství na sobě žádné zvláštnosti nepozorovala, proto ji ani nenapadlo, že by se mohlo něco stát ...

Když byla v 22. týdnu těhotenství na ultrazvukovém vyšetření, její ošetřující lékař byl zcela ohromen když na ultrazvuku uviděl, jak chodidla i nožičky malého miminka prostupují skrz amniotický vak.

Tomuto jevu se říká "ruptura dělohy" a jde o opravdu velmi výjimečný stav, protože zatím bylo registrováno pouze 26 takových případů.

Prasklá děloha

Děloha této ženy byla na jednom místě prasklá, což dítěti umožnilo dostat se až do této polohy.

Tento fascinující snímek, který zachycuje dítě, jako kdyby se snažilo vytisknout dělohu ven, obletěl celý internet.

Sám doktor Pierre-Emmanuel Boue, který příběh zveřejnil, řekl, že nikdy předtím nic podobného za svou praxi neviděl.

Proč se stalo zrovna ji?

Také uvedl, že tento stav nastal kvůli tomu, že dříve žena podstoupila pět císařských řezů, které zavinili, že její děložní stěna nebyla tak silná, jak si mysleli.

Lékaři však rodičům vysvětlili všechna možná rizika, které během těhotenství mohou přijít, jako například hysterektomie nebo i předčasný porod. Navzdory však těmto rizikům se manželé rozhodli miminko donosit.

V 30. týdnu těhotenství se jim však opět císařským řezem narodil zcela zdravý chlapec. Žena po porodu podstoupila ještě jednu operaci, při které jí lékaři zašili prasklinu, která se v děloze vytvořila.