Těchto sedm potravin může zlepšit účinnost léčby rakoviny. Koukněte o jaké jde.

0
(0)

Dalibor , 16. 12. 2020

Jestli si budete pravidelně dopřávat následující potraviny, můžete si být jisti, že se vám rakovina vyhne. Jestli jste ale již onemocněli, můžete zlepšit konzumací těchto surovin účinnost léčby. Tyto potraviny jsou chutné a spousta z nich si ihned oblíbíte. Navíc, pokud vám zachutnají, budete mít o důvod víc si je dopřát.

Mezi superpotraviny patří kurkuma nebo červené víno

Červené víno obsahuje resveratol, který se nachází v hroznech. Je účinný při prevenci srdečních chorob. Navíc se osvědčil při dalších zdravotních problémech. Kurkuma je koření, které se používá všude ve světě. Kromě podpory hubnutí ale přispívá také ke snížení rizika vzniku rakoviny.

Borůvky jsou bohaté na fotochemikálie. Ty jsou zodpovědné za tmavou barvu bobulí a také mají protirakovinné vlastnosti. Borůvky společně s malinami snižují oxidační stres. Další surovinou jsou rajčata. Jejich pravidelná konzumace snižuje riziko rakoviny prostaty až o 50 %, jak prokázal nejnovější výzkum. Hořká čokoláda je prospěšná nejen pro naše srdce, ale také zlepšuje účinnost léčby rakoviny.

Káva a zelený čaj jsou nápoje, které vám zachutnají

Stejné účinky jako čokoláda mají káva a zelený čaj. U nápojů je ale nutné dodržovat maximální množství, které vypijete.

Proč vlastně všechny tyto potraviny konzumovat? Angiogeneze je fyziologický proces, který začíná již v raných fázích vývoje plodu. Odehrává se ale po celý náš život, kdykoliv se poraníme řezáním, popálením nebo se jinak zraníme. Je to proces vytváření nových krevních cév a je základem významného růstu a šíření rakoviny. Je organizován aktivátory a inhibitory. Právě tyto aktivátory iniciují růst krevních cév, ačkoliv se většina dosud provedených výzkumů zaměřovala na inhibitory.

Rakovině můžete předcházet hlavně zdravým životním stylem, pravidelným pohybem a tím, že nebudete kouřit a pít alkohol. Pravidelné prohlídky u lékaře mohou včas upozornit na vznikající problém a tím pádem může být léčba úspěšnější.