Chyby, které ženy kvůli vzhledu dělají ale ve skutečnosti ubližují jejím zdraví. Vyvarujte se tomu i vy.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Ženská prsa jsou překvapivě citlivá a kvůli silnému prokrvení a přítomnosti mléčných žláz je potřeba na ně dávat zvláštní pozor. Co nikdy nedělat, pokud nechcete ohrožovat své zdraví či pevnost a tvar prsou? To se dozvíte v tomto článku.

Neležte na břiše

Spánek a dlouhodobé ležení na břiše rozhodně není něco vhodného pro zdraví prsou. Dochází k jejich přilehnutí, což se může projevovat deformacemi, potížemi s dokrvením i postupnou ztrátou tvaru. Mnohem lepší variantou je tak spánek na boku, který je více šetrný.

Nedávejte si do bradavek piercing

Na první pohled zajímavě a originálně vypadající doplněk umístěný do bradavky může znamenat nepříjemné problémy v budoucnu. Protože se poblíž nachází lymfatické uzliny a jde o hodně prokrvené místo, případný vznik infekce by znamenal velmi rychlé šíření. Na tento nápad tak ve vlastním zájmu raději zapomeňte a pro umístění piercingu si vyberete jiné místo.

Noste správnou velikost podprsenky

Problematické je také nošení správné podprsenky. Je až neuvěřitelné, jak velké množství žen nosí špatnou velikost podprsenky. V případě příliš velké varianty není poskytovaná dostatečná opora. Naopak u malých velikostí jsou prsa zase deformována a stlačována.

Nezapomínejte nosit podprsenku na cvičení

Špatné je také nenošení podprsenky na běhání a sportování. Během cvičení, kdy běžíte nebo skáčete totiž dochází k velkému namáhání vaziva, což zatěžuje prsa a výsledkem může být jejich zbytečně vytahání a následná povadlost.

Nekuřte

Pro zdraví prsou není vhodné ani kouření. To navíc může mít přímo negativní vliv na možný rozvoj rakoviny, kdy právě oblast prsou představuje rizikovou tkáň v lidském těle. Snažte se tak zlepšit své návyky a kouřeni minimálně omezte.

Nemačkejte příliš bradavky

Bradavkám neprospívá ani časté mačkání a štípání. V takovém případě zde totiž mohou vznikat drobné jizvičky a poranění, které se mohou v krajním případě až zanítit a vyvolat infekci či zánětlivý problém. V podstatě tak jde o podobný princip jako v případě nošení příliš malé podprsenky, která tlačí.

Dbejte na hydrataci pokožky

Kromě vhodného spodního prádla je důležité dbát také na dostatečnou hydrataci pokožky hlavně v oblasti bradavek. Hlavně v těhotenství, kdy se prsa zvětšují a můžou vznikat ošklivé kožní praskliny, věnujte speciální pozornost používání hydratačních olejíčků a vhodných krémů.

👍 Tento návod je užitečný