Těchto 7 potravin zabíjí chuť na intimní život. Vyhněte se jim!

0
(0)

Dalibor , 14. 02. 2020

Afrodiziaka se v médiích zmiňují poměrně často, ale o potravinách, které mají na lidské tělo přesně opačný účinek, už toho hodně neslyšíme.

Abyste věděli, kterým potravinám se máte vyhnout, pokud nechcete, aby ovlivnily vaši chuť na intimní život, musíte vědět jak vlastně fungují.

Od čeho závisí libido?

Vaše touha po intimnostech je výsledkem několika faktorů - fyziologických, kulturních a psychologických.

U mužů je libido úzce propojené s jejich hladinou testosteronu . Vyšší hladina tohoto hormonu koresponduje s vyšší žádostivostí. Platí to i naopak.

Pokud však muži mají vyšší hladinu estrogenu než by měly mít, pak si to ve velké míře odnáší i jejich libido.

U žen to funguje jinak. I nich žádostivost roste tak se zvyšováním hladiny estrogenů, jakož i hladiny testosteronu.

Touha po intimitě se u nich snižuje pouze tehdy, pokud jim chybí estrogen. To je také vysvětlením toho, proč se u žen po menopauze snižuje chuť na intimní život.

Zajímavý u žen je však účinek testosteronu, který, jak jsme již uvedli, tuto chuť podporuje. Z tohoto důvodu se ženám často předepisuje testosteronu terapie (pokud samozřejmě mají dostatek estrogenu).

Abychom to zkrátili, ženské libido ve značné míře závisí na rovnováhy zmíněných dvou hormonů.

Problém je, že existují určité potraviny, které uvedené hormony ovlivňují a mohou tak narušovat normální fyziologické funkce, změny v krevním tlaku či dokonce ovlivňovat vaše libido.

Proto byste si na konzumaci těchto potravin měli dávat pozor. A které potraviny to jsou? O těch si podrobněji promluvíme v následující části našeho článku.

1. Balená voda

Samozřejmě, voda jako taková na pohlavní hormony vliv nemá, avšak voda balená v plastových lahvích takový vliv mít může.

Jde o to, že z plastových lahví se do vody uvolňuje bifenol A (BPA), který může ve vašem těle způsobit doslova hormonální chaos a vy si to ani nemusíte uvědomit.

Výzkumníci prokázali, že zvýšené vystavení těla BPA snižuje žádostivost a také způsobuje erektilní dysfunkci, problémy s ejakulací a snižuje požitek z intimního styku.

Jiná studie ukázala, že pokud během 6 týdnech vědci vystavili účastníků nadměrnému množství BPA, snížila se u nich četnost Leydigových buněk (odpovědných za produkci testosteronu).

To následně vedlo i k nižší hladině tohoto hormonu v krvi.

2. Potraviny z plechovky

Slané potraviny naložené v slaných nálevech s vysokým obsahem sodíku vedou ke zvýšení krevního tlaku. No a to vede ke zhoršení přívodu krve a špatnému okysličení pohlavních orgánů.

Proto je i vysoký krevní tlak často uváděný také jako příčina erektilní disfukcie 1 .

Pokud si budete příště vybírat v obchodě potraviny v plechovce, vyberte si ty, které jsou konzervované ve vlastní šťávě nebo ve vodě a ne v slaných nálevech.

3. Zelenina s vysokým obsahem vlákniny

Darmo byste se snažili působit přitažlivě, když budete mít větry nebo pocit nadýmání ... to by byla poměrně těžký úkol pro každého!

Zelenina s vysokým obsahem vlákniny je sice zdravá pro vaše střeva a trávení, ale některé druhy způsobují nadměrnou plynatost.

Odborníci upozorňují před konzumací hlavně zelí, květáku, klíčků, fazolí, brokolice či dokonce cibule. Cibule navíc zdvojnásobuje potenciál pro špatný dech, hlavně pokud se konzumuje syrová.

4. Káva

Kofein z kávy působí na tělo povzbudivě, avšak při vyšší konzumaci může vyvolávat pocity úzkosti. No a při úzkosti je naše funkčnost k provádění aktů intimity značně omezená.

Pokud se u vás v minulosti vyskytovala úzkost, kofeinovým nápojem se raději vyhněte. Nebo si snad vzpomínáte na někoho, kdo ve stavu úzkosti podával skvělý výkon v posteli?

Nezapomínejte na to, že kofein zůstává v těle několik hodin, jeho poločas rozpadu je zhruba 5 až 6 hodin.

Proto, pokud plánujete na večer nějaké ty intimnější aktivity, je dobré během dne kávu ani jiné kofeinové nápoje raději nepít.

5. Chléb a pečivo

Milovníci chleba mohou mít v posteli problémy, protože fytoestrogeny nacházející se v pšenici snižují hladinu testosteronu v krvi.

 

Navíc vysoké množství jednoduchých sacharidů v chlebu či jiném pečivu vyrobeného z vysoce zpracované bílé mouky člověka zpomaluje a dělá jakoby zpomaleným.

Totéž platí o těstovinách.

Proto na večeři před osudnou nocí si dejte raději něco zdravější a lehčí než špagety nebo pizzu. Například takový salát s trochou masa.

Těžká a navíc nevhodná večera by totiž mohla mít na váš intimní život hrozivé následky.

6. Alkohol a drogy

Alkohol v malém množství může mít povzbuzující účinky, zejména pokud jde o uvolnění se a zlepšení prokrvení. Při větším množství však působí tlumivě.

Kromě toho pravidelné pití alkoholu zvyšuje riziko impotence a celkově snižuje libido.

Co se zpočátku jeví jako příležitostný skleničku, může časem přerůst do problémů s erekcí. Proto si na alkohol dávejte pozor.

Dalším důvodem ke snížené libido mohou být některé rekreační drogy.

Platí to například o příležitostném užívání konopí. O něm se sice říká, že zesiluje smysly, ale z při dlouhodobém užívání libido jednoznačně snižuje.

Navíc látka THC v konopí snižuje četnost spermií u mužů a také fertilitu u žen 2 .

7. Hranolky

Mnozí z nás obliba hranolky, ale pokud chcete mít silné libido, raději se jim vyhněte.

Hranolky totiž obsahují vysoký podíl nezdravých tuků, které zhoršují cirkulaci krve, což se projevuje poklesem libida.

Navíc je v nich i mnoho soli, která zvyšuje krevní tlak, způsobuje únavu a tedy i nižší chuť na intimitu.

závěr

Pokud chcete mít kvalitní partnerský život, bude nejlepší, pokud se uvedeným sedmým druhém potravin snižujícím libido pro jistotu vyhnete.

Místo nich si zvolte potraviny jako například tmavá čokoláda, banány či bobulové ovoce. Jsou nejen chutné, ale fungují i ​​jako afrodiziaka!