Těchto 5 cvičení vám nezabere ani 30 minut, ale výsledky pocítíte okamžitě. Odkdy je cvičím, podařilo se mi zhubnout 7 kilogramů!

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2020

Nejvíce předsevzetí týkajících se zdravého životního stylu, pravidelného cvičení a hubnutí si dáme s příchodem Nového roku. Pokud vás však po pár měsících náročné cvičení nebaví a vaše odhodlání kvůli tomu upadá, nezoufejte. Přinášíme vám jednoduché cviky, které vám nezaberou mnoho času, ale jsou velmi efektivní a výsledky s nimi dosáhnete mnohem dříve. Ke své vysněné postavě si můžete dopomoci následujícími cviky, tak směle do toho!

Tyto cviky dokáží zatočit s přebytečnými kily až neuvěřitelně rychle. Zapojujete při nich totiž několik svaly najednou a jsou mnoho krát účinnější než dlouhé a složité série. Nezapomeňte je však kombinovat se zdravou a vyváženou stravou.

Plank

Skvělý cvik, ve kterém zapojujete množství svalů ramen, hrudníku, břicha, hýždí i nohou.

Nejprve si klekněte na všechny čtyři. Rukama se dotýkáte podlahy tak, že máte na zemi celé předloktí. Následně natáhněte nohy, abyste podlahy dotýkali jen špičkami.

Břišní svaly byste měli mít co nejvíce napnuté. Celé tělo by mělo být v jedné linii, takže mírně skloňte i hlavu. Neměli byste vytvářet oblouk ale rovnou desku.

Tento cvik byste měli vydržet dělat alespoň minutu. Opakujte ho několikrát, podle vaší výdrže.

30-60-90

Skvělé cvičení, které je určeno k posílení svalů trupu ale i nohou.

Lehněte si na záda. Ruce si dejte blízko k tělu, podél trupu. Nohy spojte dohromady a zvedněte jejich natažené vzhůru tak, aby s podlahou vytvářely úhel 30 stupňů. Napínejte břišní svaly ale neohýbejte se v pase. V této pozici vydržte, pokud uděláte 3 nádechy a výdechy.

Nyní nohy (stále spojeny a natažené) zvedněte o něco výše tak, aby s podlahou vytvářely úhel 60 stupňů. Stejně vydržte 3 hluboké nadechnutí.

Další změna je stejná jako v předchozích krocích. Nohy jsou vyrovnané, zvedáme je do 90 stupňového úhlu a setrváme v pozici po dobu tří nádechů a výdechů.

Stejný postup opakujte zpětně, takže vám nohy budou postupně klesat. Nezapomínejte mít napnuté břišní svaly a neohýbat se v pase.

Kobra

Poloha nazývaná Kobra je výborným cvikem, který zapojuje zejména svaly hýždí a zadních stehen.

Lehněte si na podložku břichem dolů. Následně se dlaněmi zapřete o podlahu a zvedněte rukama svůj trup tak, abyste měli ruce v loktech natažené. Snažte se ohnout co nejvíce (jako luk).

S nádechem svůj trup napněte a snažte se hlavu táhnout nahoru. V této poloze zůstaňte 30 vteřin. Poté nechte tělo klesat zároveň s vaším výdechem.

kobylka

Při tomto cviku dáte pořádně zabrat svému zadku a bokem.

Lehněte si na břicho a hlavu zvedněte tak, abyste ji opíraly bradou o zem. Ruce si položte na podlahu podél těla, dlaně položte na zem a přibližte jejich prsty k sobě, čímž vytvoříte písmeno V. Natáhněte celé nohy i chodidla a napněte je nejvíce, jak je to možné.

Pomaličku vdechujte a narovnané nohy zvedejte vzhůru jednu po druhé. V horní pozici chvíli setrvejte a následně je při vydechování znovu spouštějte směrem dolů.

svícen

Známý cvik, který zná snad každý ze svých školních dob je velmi dobrým pomocníkem na zpevnění břišních svalů.

Lehněte si na záda, nohy ohněte v kolenou a snažte se je táhnout směrem k hrudníku.

Když je máte těsně na hrudníku, začněte je pomalu vyrovnávat a táhnout směrem nahoru. Zároveň se opírejte o ruce, kterými si podložíte dolní část zad, takže opěrný bod se přenáší více na ramena. V této pozici se držte 30 až 60 sekund.