Moje babička dává pravidelně ponožky do mikrovlnné trouby. Zkuste to i vy a uvidíte zázrak.

0
(0)

Dalibor , 16. 09. 2020

Několikrát jsem viděla, jak tchán dává svoje oblíbené ponožky do mikrovlnky. Hlava mi opravdu nebrala proč. Co je to za nápad? Dávat oblečení do mikrovlnky. Nejprve jsem se lekla, že se možná zbláznil. Poté jsem se ale dověděla, proč to dělá. A nyní vím, že je to zcela geniální trik. O tento trik se chci podělit i s vámi. Nebojte se použít mikrovlnku jinak, než je obvyklé. Nejprve budete za podivíny, ale nakonec se vámi každý inspiruje.

Výhody mikrovlnné trouby

Mikrovlnka je dle mého názoru jedním z nejšikovnějších kuchyňských spotřebičů. Dnes se repertoár funkcí vaší mikrovlnné trouby rozšíří ještě o jednu položku. Trik mého tchána. Nejen, že rychle ohřeje jídlo po dlouhém dni v práci. Mohu v ní také 

  • vařit 
  • péct některé méně náročnější pokrmy
  • rozmrazovat

 A to není všechno. Zima a chladné počasí se bez milosti blíží. Je ve vašem zájmu, se na to připravit. Čtěte dál a zjistěte, co dělat, aby vás netrápila zima. Nikdo totiž nemá rád, když se klepe zimou. A zima většinou přichází hlavně od nohou. Dejte si na to pozor a zabraňte těmto nepříjemným pocitům. 

Tajemství mého tchána

Opravdu jsem nechápala, co se děje. Zbláznil se snad? Ve skutečnosti ale dělal velmi chytrou věc. V zimě totiž naše nohy velmi rychle vychladnou. A jakmile jsou studené, začne být zima celému tělu. Se studenými nohami je navíc obtížné v zimě chodit pěšky. 

Postup, jak tomu zabránit, je jednoduchý. Vezměte tlusté a vysoké ponožky a naplňte je solí a rýží. Díru ponožky zajistěte provázkem. Dejte do mikrovlnky a čas od času zkontrolujte, zda se všechno zahřívá. Pokud ještě nejste spokojení, můžete kdykoliv zahřívání obnovit, ale nemělo by trvat déle než jednu minutu. Jakmile budete hotoví, nasaďte si ponožky předtím, než půjdete ven. Tím, že nožky pěkně zahřejete, vydrží v teple celou dobu během pobytu na mrazu a vy se budete cítit lépe.