Tato žena si dala mezi rty česnek na 5 minut. Když zjistíte co se stalo, začnete to dělat i vy

0
(0)

Dalibor , 25. 01. 2020

Ne každý je milovníkem tohoto zdravého zázraku.

Pokud jím jste, máte vyhráno, pokud ne, měli byste se nad tím co nejdříve zamyslet. Navíc sychravý podzim se už přihlásila. Pokud na vás začnou lézt nemoci, zkuste se raději obrnit přírodní lékárnou! Vždyť přece, uchrání vás dokonce i před upíry. To znamená, že má skutečně nadpřirozené účinky. Nevěříte?


Odkud pochází? To zcela jisté není, ale pravděpodobně ze Sibiře. Už staletí se používal na podporu imunity, vitality, dokonce i síly. Je známý také jako "ruský penicilin".


Přírodní antibiotikum


Pro někoho zapáchající a nepříjemně štiplavé, pro někoho chutné antibiotikum, které má ale největší sílu v syrovém stavu. Právě ten zápach, mnohým tedy překážející, způsobuje alicin, který česnek obsahuje a který mu vlastně dodává tyto geniální vlastnosti. Alicin česnek v podstatě ani neobsahuje, vzniká jen při "porušení", kdy vzniká. Tedy spolknout celou česnek velký význam mít nebude, nejlepší je ho pokrájet, protlačit či dobře rozžvýkat. Nejenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník i proti parazitům, kvasinkám, virům či plísním.

V čem všem vám pomůže?

Během právě probíhajícího chřipkového období je česnek věcí, která vám doma opravdu nesmí chybět. Máte ucpaný nos? Stačí se zhluboka nadechnout pachu česneku, nos se vám uvolní možná lépe než bájné kapky z všudypřítomných reklam, které jsou obvykle navíc ještě i docela návykové. Pokud máte problém s dýchacími cestami, nejlepší způsob je, pokud si dáte nakrojeným česnek mezi zuby a budete dýchat jeho aroma. Léčivé látky se dostanou do plic a okamžitě začnou pracovat.

Česnek obecně pomáhá při čištění těla, údajně má i protirakovinné a protinádorové účinky.

Pomáhá také při akné - sníží zánět, či dokonce problematická místa úplně vyléčí a hlavně pročistí.

Poradí si i s tuky, krevními sraženinami, nepřítelem cholesterolem či krevním tlakem, ... Prokrví i mysl a dokonce pomáhá při snižování hladiny cukru v krvi.

Bradavice či kuří oka.

Každý, už měl tu čest se s nimi blíže seznámit, ví velmi dobře, jaký je problém se jich zbavit. Přípravky z lékárny jsou nejen příliš agresivní, ale hlavně častokrát neúčinné. Zkuste si bradavice potírat česnekem dokud nevymizí, případně jejich takto šikovně přelepit na noc.

Jak jíst česnek?

Jak jsme již zmínili, česnek se má jíst v syrovém stavu, pokud z něj chcete využít všechno dobré. Nedoporučuje se to s konzumací ani přehánět. Dejte si pozor i na starý česnek, který poznáte tak, že už nemá svěží zelenou stonek uprostřed. Při vaření sice česnek dodá úžasnou chuť, ale ztratí tak značnou část svých účinků.

Co může být lepší, než topinky s česnekem? Kdo si jednou dá, už jiné topinky snad jíst ani nebude ... Pokud vám vadí česnekový zápach z úst (případně vaší polovičce, spolužákům či kolegům), měl by pomoci kousek mléka.

A co medvědí česnek? Jeho sezóna momentálně sice není, ale jakmile nadejde, najděte si trochu času a vyběhněte někam nasbírat. Než ho uvidíte, ho určitě ucítíte.

👍 Tento návod je užitečný