Tato zelenina ničí nejsmrtelnější rakovinové buňky - Začne pracovat ihned po konzumaci

0
(0)

Jan , 22. 06. 2020

Je to druh zeleniny, který roste hlavně v tropických a subtropických zemích, kde se již dlouho používá v přírodní medicíně kvůli svým významným zdravotním účinkům.

Vzhledem k podbělu na okurce s hrbolem, ale kvůli jeho často extrémně hořké chuti není moc oblíbený.

Dnes se pěstuje nejvíce v Jižní Americe a Asii. Je součástí tradiční medicíny například v Africe, Indii, Číně, ale také v jihovýchodních státech USA.

Je známa mnoha jmény, jako je hořký meloun, hořká tykev nebo hořká hruška. V latině se nazývá Momordica charantia.

Jak pomáhá meloun proti rakovině ?

Frank Shallenberger se specializuje na omlazovací terapie a přírodní medicínu v Nevada centru pro alternativní anti-Aging Medicine.

Objevil způsob, jak využít tuto zeleninu na pomoc pacientům, kterým byla diagnostikována rakovina slinivky. Jako dr. Shallenberger, hořký meloun účinně zastavuje růst rakovinných buněk.

Vždy doporučuje svým pacientům, aby věřili v přírodu a používali přírodní látky, které mají schopnost zastavit rakovinu. Podle jeho nejnovějších zjištění může i 5% roztok hořké melounové šťávy porazit rakovinu slinivky. Dosažený výsledek je také velmi povzbuzující.

Ničí 90 až 98% rakovinných buněk. A se zbytkem se imunitní systém těla dokáže hravě vyrovnat. Účinky této zeleniny byly také testovány na University of Colorado. Výsledky ukázaly 64% zmenšení velikosti nádorů slinivky. Tento výzkum pouze potvrzuje výhody, které hořký meloun nabízí při léčbě nemocí.

Kromě rakoviny se používá také při vysokém krevním tlaku, astmatu, kožních infekcích, cukrovce a žaludečních potížích.

Co všechno obsahuje hořký meloun

Hořký meloun má neobvykle vysoký obsah živin a vlákniny, ale málo kalorií. Je zvláště bohatý na vitaminy B1, B2, B3, B9 (kyselina listová) a vitamín C. Obsahují také mnoho minerálů, jako je hořčík, mangan, zinek, železo a fosfor.

Má dokonce dvakrát tolik beta karotenu (předchůdce vitamínu A) než brokolice, dvakrát tolik draslíku než banány a dvakrát tolik vápníku než špenát. Navzdory extrémně vysoké přítomnosti živin, byl bohužel zapomenut v mnoha oblastech kvůli své hořké chuti.

Jiné zdravotní výhody hořkého melounu
Kromě již zmíněných nemocí mají hořké melouny mnohem širší využití v přírodní medicíně.

V čem hořký meloun může pomoct?

1. Energie a vitalita

Pravidelná konzumace hořkého melounu nebo jeho šťávy zvyšuje energii, vitalitu a vytrvalost ve sportu.

2. Podpora těhotenství

Je to vynikající zdroj kyseliny listové. Adekvátní příjem kyseliny listové během těhotenství snižuje výskyt defektů nervové trubice u novorozenců.

3. Snižuje hladinu cukru v krvi

Hořký meloun obsahuje vysoké množství polypeptidu-P (fytonutrienty a rostlinný inzulín), který snižuje hladinu cukru v krvi. Obsahuje také jedinečnou charantinovou složku. Je známo, že tato látka zvyšuje syntézu glykogenu a využití cukru ve svalové, jaterní a tukové tkáni.

Pár polypeptidu-P a charantinu tedy účinně snižuje množství cukru v krvi, což je velmi výhodné zejména u diabetu 2. typu.

4. Zvyšuje odolnost proti infekcím

Hořká melounová šťáva zvyšuje odolnost těla vůči infekcím a dokonale podporuje imunitu.

5. Ochrana a regenerace jater

Hořký meloun urychluje metabolismus alkoholu, čímž zmírňuje nepříjemné post-alkoholické podmínky (obecně nazývané „opice“). Kromě toho regeneruje, čistí a vyživuje játra. To je zvláště výhodné pro lidi s poškozením jater v důsledku konzumace alkoholu nebo z jiné příčiny (např. Hepatitida).

6. Podpora trávení

Hořký meloun stimuluje střevní perilstatika. Rovněž usnadňuje trávení v trávicím traktu, dokud se zbylá strava nevylučuje do stolice.

7. Proti bolesti

Zmírňuje bolest ve střevech a dále podporuje krevní oběh.

8. Psoriáza

Pravidelná konzumace hořké melounové šťávy zmírňuje lupénku. Odstraňuje také plísňové infekce, jako je tzv. Atletická noha a další svědivé kožní choroby.