Tato směs zbaví vaše okurky všech nemocí, škůdců a budete mít úrody na rozdávání: Stačí smíchat tyto běžně používané suroviny!

0
(0)

Dalibor , 14. 06. 2020

Okurky jsou jednou z nejpěstovanějších plodin a nacházejí se v zahradách mnoha zahrádkůřů. Největším problémem s jejich kultivací je však to, že okurky jsou během aktivního rozmnožování napadeny houbovými chorobami a škůdci. Protože okurky rychle rostou, nesmí se provádět chemické postřikování. Z tohoto důvodu se doporučuje pracovat s neškodnými organickými roztoky.

2 Tajné přísady a obyčejná voda

  • 500 ml syrovátky
  • 2 PL 10% amoniaku
  • 4 - 5 l vody pokojové teploty

Jak na to ? 

1. Syrovátku smíchejte s amoniakem.

2. Nalijte směs do vody.

3. Rostliny ošetřete roztokem tak, že postříkáte obě strany listů, alespoň jednou týdně , brzy ráno nebo pozdě v noci, aby roztok zůstal na povrchu listů co nejdéle.

Syrovátka obsahují velké množství prospěšných látek pro rostliny (dusík, draslík, fosfor a mikroelementy). Po postříkání listy se na povrchu vytvoří tenký film, který je dokonale chrání před plísňovými spory. Vyhýbají se také malým škůdcům, protože se jim tento film nelíbí.

Amoniak je úžasné hnojivo obsahující dusík, ale také slouží jako vynikající prevence hmyzu. V této směsi má amoniak funkci neutralizace kyselé syrovátky, protože kyselé prostředí není pro rostliny nejpříjemnější. Při pravidelné aplikaci se listy a květy zvětšují. Toto řešení vám zajistí zdravou a bohatou sklizeň.