Také se vám někdy stalo, že jste marně sháněli dezinfekci? Vyrobte si jednoduše svoji

0
(0)

Dalibor , 09. 03. 2021

Loňský rok máme všichni spojený s příchodem koronaviru a nedostupností dezinfekce v obchodech a drogeriích. To už je ale minulostí, a i kdyby v budoucnu nastala situace, že by dezinfekce opět nebyla k sehnání, nyní již budete vědět, jak si ji vyrobit i v domácím prostředí z běžně dostupného zboží. Nebudete se tak muset bát vyrazit do práce nebo na nákup bez patřičné ochrany.

Už nebudete muset obíhat obchody

Možná vám zapřisáhlí alkoholici budou tvrdit, že je potřeba dezinfikovat organismus hlavně zevnitř, ale nevěřte tomu. Desinfekce je v dnešní době důležitější než kdy dřív. Dnes už je běžné čistit si denně po příchodu do práce pracovní místo a pomůcky, v domácnosti kliky, klíče, mobilní telefony a někdo si dokonce dezinfikuje i nákup. Každý z nás má v kabelce nebo autě malou lahvičku s dezinfekcí, kterou používáme po každém kontaktu s cizím prostředím.

Co když ale dezinfekce dojde a nikde nebude k dostání? Na to existuje jednoduché řešení – zaběhněte do lékárny nebo drogerie pro Alpu a balíček vlhčených ubrousků. Ubrousky vyjměte, nechte nasáknout Francovkou a vraťte zpátky do obalu. Cestovní balení dezinfekčních ubrousků je na světě!

Kapesní balení nestačí?

Asi jen těžko budete celou domácnost dezinfikovat pomocí jednoho balení vlhčených ubrousků. Bude potřeba něco většího. Ostatně proč ne, vaše nová „dezinfekční jednotka“ může mít své místo a nebudete ji muset nikam přenášet. Sežeňte si větší uzavíratelnou plastovou nebo skleněnou dózu a roli pevných papírových utěrek. Dále budete potřebovat:

  • 200 ml Alpy nebo jiného alespoň 60 procentního alkoholu
  • 200 ml převařené vody
  • 2 lžíce tekutého mýdly
  • pár kapek tea tree oleje (zabraňuje vysoušení pokožky)

V misce si smíchejte vodu, mýdlo, olej a alkohol. Do nádoby natrhejte papírové utěrky a zalejte připraveným roztokem. Teď už si na vás bakterie a viry netroufnou.