Nejlepší úroda mrkve, kterou jste kdy měli. Připravte se a naučte se tento trik a vaše mrkve budou bezkonkurenční.

0
(0)

Dalibor , 30. 04. 2021

Vypěstovat si vlastní mrkev je skvělým zážitkem, kdy si budete moci užít čerstvou a svěží chuť poctivé domácí zeleniny. Pro maximální úspěšnost se vám jistě bude hodit následující návod, kde se dozvíte, na co si dát pozor a jaký je tajný trik pro pěstování výborné mrkve.

Proč vyzkoušet následující metodu?

Tato metoda má hned tři různé výhody. Mrkev se totiž můžete rozhodnout pěstovat klidně až o dva či tři týdny později a stejně dostanete první sklizeň již v létě. Tato mrkev nepotřebuje žádné speciální dělení ani protrhávání, ale bude vhodná v zásadě rovnou na konzumaci v optimální velikosti. Když dodržíte uvedené rady bude celkový růst mrkve velmi rychlý, takže překoná i dotěrný plevel, což usnadňuje nutnost okopávání a jeho neustálé odstraňování.

Jak na to, aby semena mrkve vyklíčila za tři dny

Velkým problémem při pěstování mrkve je fakt, že její semena poměrně dlouho klíčí. Z toho důvodu jim musíte trochu pomoci, aby se celý proces značně urychlil a rostlina dostala co možná nejlepší podmínky pro zahájení sezóny a rychlý růst.

Semena vložte do hustšího sáčku z tkaniny nebo hadříku. Nezapomeňte dodržovat rozestupy mezi jednotlivými rostlinami a pamatujte na to, že příliš husté setí vám později akorát přidělá práci. V první řadě si vykopejte jámu, kam semena zabalená do hadříku umístíte. Po 10 až 12 dnech vykopejte a všimnete si, že semena již začala klíčit. Takto připravená semínka přendejte do misky a posypte malým množstvím kukuřičného škrobu, aby se vzájemně nelepila.

Nyní přichází čas na samotnou výsadbu, kdy budete moci semena ukládat do půdy v zásadě po jednom, což zlepšuje pravidelné rozestupy mezi mrkvemi a i následný růst je u naklíčených semínek výrazně rychlejší v porovnání s běžným výsevním postupem, kdy semena jednoduše rozhodíte na záhon a klidně několik týdnů čekáte, co se vlastně stane.