Tajemství zázračné čínské akupresury: zbaví vás bolesti zad, hlavy i ostatních problémů.

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2021

Naše tělo je dar, o který se musíme starat. Když se něco porouchá, něco nás bolí, cítíme se unaveně nebo nám chybí schopnost koncentrace, můžeme sáhnout po rozličných pilulkách, kterých na trhu najdeme nepřeberně. Anebo o své tělo můžeme pečovat bez nich: přirozenou cestou.

Dlouhodobé užívání medikamentů zanechává na našem organismu spoustu nežádoucích vedlejších účinků. Jak vlastně potíže řešili naši předci? Pojďme se vrátit k našim kořenům a najděme přirozené způsoby a cesty, jak si navrátit a udržet psychické i fyzické zdraví. Čínská akupresurní terapie bezpochyby patří mezi ně.

Co akupresura znamená?

Čínská akupresura označuje metodu, při níž stlačováním určitých bodů na našem těle léčíme mnoho zdravotních neduhů. Funguje tak, že vyvíjením tlaku na bod stimuluje dané místo, zvyšuje v něm krevní oběh a stimuluje nervy, které jsou jinak z důvodu bolesti v napětí. Akupresura tedy umí uvolnit stres a zlepšuje krevní oběh.

Jen na samotných chodidlech najdeme více než 15 000 nervů a nervových spojů. Tato síť je samozřejmě propojena s celým tělem. Když proto stlačujete oblast nervu, spojeného s problematickou částí těla, zbavíte se tak bolesti hlavy, zad, nespavosti, potíží s trávením nebo dalších neduhů.

Nejdůležitější akupresurní body

Na nohou se nachází jeden z nejvýznamnějších bodů zvaný „velký bod spěchu“. Konkrétně jej najde na svém nártu, a to zhruba čtyři centimetry za špičkami prstů, mezi palcem a ukazováčkem. Místo centimetrů můžete měřit i šířkou bříšek prstů. Masáží velkého bodu spěchu docílíte zmírnění bolestí hlavy a menstruačních křečí, zbavíte se i nespavosti.

Jako druhý příklad uvedeme „bod tří mil“. Ten najdete na své holenní kosti, respektive těsně vedle ní, ve vzdálenosti zhruba čtyři centimetry pod čéškou. Na zhruba šest sekund bod stiskněte a pak na dvě sekundy povolte. Opakujte alespoň pět minut, pak to samé na druhé noze. Zbavíte se menstruačních bolestí, nadýmání a problémů s trávením.

Kdy akupresuru praktikovat?

Za nejlepší dobu, kdy se terapii formou akupresury věnovat, je večer, kdy už mají svaly náročný den za sebou. Vedlejších účinků se nemusíte obávat, jemná akupresura je bezpečnou cestou k tomu posílit své zdraví. Minimálně ulevíte svým unaveným nohám a bude se vám příjemně usínat.