Jednoduchý sodný roztok podle známého zahrádkáře, díky kterému budete mít největší sklizeň nakládaček.

0
(0)

Dalibor , 03. 05. 2021

Že vám tajemství sodného roztoku nic neříká? Rozhodně čtěte dál! Okurky jsou velmi oblíbenou zeleninou, kterou Češi na svých zahradách pěstují. Ještě aby ne, když je okurka plná vody a poskytuje velmi příjemné osvěžení v parných letních dnech. Už jste někdy vyzkoušeli přiložit si v parných dnech okurku na čelo? Nebo osvěžující okurkovou limonádu? A co teprve nakyslý okurkový salát? K tomu všemu ale potřebujete vysokou úrodu zdravých a šťavnatých okurek. Pokud dopřejete rostlinám sodný roztok jako postřik, okurky se vám odmění právě vysokou sklizní oblíbených okurek.

Sodný roztok jako postřik i hnojivo

Věděli jste, že sodný roztok nedodá vašim okurkám jen potřebné živiny, ale kromě jiného slouží také jako perfektní prevence proti nejrůznějším škůdcům, kteří rádi napadají křehké a šťavnaté listy okurek? Okurky nemají rády kyselý substrát, a právě ten sodný roztok neutralizuje. Kromě toho také ochrání rostliny před předčasným žloutnutím a zvýší jejich úrodu. V neposlední řadě také ochrání okurky před škůdci, kteří si rádi pochutnávají na jejich křehkých listech plných šťávy.

Příprava sodného roztoku

Příprava sodného roztoku je velmi snadná a nepotřebujete na ni vůbec nic speciálního. Budete potřebovat pouze 4 polévkové lžíce jedlé sody, které je nutné rozpustit v 10 litrech vlažné vody a pořádně promáchat. Do této jedné dávky sodného roztoku můžete v případě potřeby přidat ještě 3-4 kapky jódu, který bude okurky podporovat v nasazování květů, a vy se tak dočkáte vyšší úrody. Ani způsob, jakým se okurky tímto roztokem hnojí, není vůbec složitý. U většiny hnojiv je nutné rostliny hnojit každých 14 dní, tato starost se sodným roztokem odpadá. Bohatě bude stačit, pokud okurky přihnojíte pouze třikrát za sezónu.

Poprvé byste tímto roztokem měli hnojit na začátku července, podruhé na konci tohoto měsíce a naposledy v srpnu. myslete na to, že nesmíte roztok stříkat na listy, pokud na ně svítí slunce. Nejlepší čas pro hnojení a zalévání je ráno nebo večer.