U mé kamarádky doma to krásně vonělo. Dala mi tip, jak si udělat domácí osvěžovač vzduchu.

0
(0)

Dalibor , 17. 09. 2020

Zápach v bytě? Špatný vzduch i v době, kdy nepanuje inverzní počasí? Možností, jak provonět místnosti v bytě, je celá řada. Samozřejmě si můžete koupit drahý osvěžovač vzduchu, ale je to zcela zbytečné, protože si snadno můžete vyrobit svůj. Domácí osvěžovač vzduchu je levný a účinný, navíc si sami můžete zvolit esenciální oleje a jejich kombinaci, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pro každou místnost můžete mít také verzi odlišnou. Výroba je totiž nadmíru snadná a postačí vám k výrobě pouhé 3 ingredience.

Jak se zbavit zápachu v bytě

Odstranit nepříjemný zápach v bytě? Ano, je to možné. Před provoněním bytu je ale také důležité odstranit zdroj pachů. Zatuchlost a různé pachy, včetně zvířecích, bývají v čalouněném nábytku, kobercích a různých rohožích, proto je důkladně vyčistěte a zbavte je pachů pomocí jedlé sody. Účinný prostředek při úklidu bezvadně funguje právě na čalouněné a kobercové plochy. Vezměte sypkou jedlou sodu a jemně posypte tyto plochy. Je dobré takto vyčistit i zvířecí pelíšek. Po dvou nebo třech aplikacích nechte působit a následně vysajte. Jedlá soda absorbuje zápach.

Nezapomínejte na pravidelnou ventilaci

Kromě odstranění pachů z čalouněného nábytku je dobré pravidelně větrat místnosti včetně kuchyně nebo koupelny. Právě v kuchyni ulpívají pachy, protože není dostatečně odvětrávaná. Obdobné je to v koupelně, kde díky vlhkosti mohou vznikat i plísně. Proto dbejte na pravidelné větrání i v podzimním nebo zimním sychravém počasí. Stále však máte pocit, že vzduch je sice čistý, ale není voňavý? Nyní nastal čas na přípravu jednoduchého osvěžovače vzduchu.

Příprava domácího osvěžovače vzduchu

Co budete pro přípravu domácího vonítka vzduchu potřebovat? Připravte si:

  • sklenici s úzkým hrdlem,
  • dřevěné tyčinky,
  • slunečnicový olej,
  • esenciální olej dle vašeho výběru.

Nalijte do připravené sklenice 2 dcl slunečnicového oleje a přidejte lžičku oblíbeného esenciálního oleje. Rozdělte tuto směs do menších lahviček, do kterých vložíte dřevěné tyčinky. Rozmístěte po bytě, tato směs jistojistě zamete se všemi nepříjemnými pachy v bytě a v domácnosti se rozline příjemná vůně.