Do pračky vložil 3 tablety do myčky. Přála bych si, abych o tom věděla dříve. Doporučte tento trik vaším známým.

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Automatická pračka je domácí pomocník, který je potřeba trochu udržovat v kondici, jako každý jiný spotřebič. Bohužel na to často ale zapomínáme. Protože pračka slouží k tomu, aby vyprala a obnovila svěžest našeho oblečení, určitě bychom měli stavu naší pračky přikládat přece jen trochu význam. Pojďme se podívat na to, jak můžete mít svou pračku stále ve skvělé formě.

Buben a odstranění nečistot a zápachu

Buben automatické pračky, to je místo, které vypadá na první pohled vždy poměrně čisté. Nemusí tomu tak ve skutečnosti ovšem být. Jsou zde různá zákoutí, která mohou skrývat nejrůznější druhy nečistot. Mohou to být různé choroboplodné zárodky, které v pračce prostě mít nechcete. Jak se tedy zbavit i nečistot, které na první pohled nevidíte? Postup je snadný:

  • Vložte do bubnu 2 tablety do myčky
  • Zapněte jinak prázdnou pračku na 60°C

Díky tomuto postupu se zbavíte nečistot, které nejsou vidět pouhým okem a zároveň osvěžíte vnitřek pračky. Pomůže to také tehdy, pokud jste předtím měli v pračce dlouho ponecháno mokré oblečení, které může po čase vytvořit určitý nepříjemný zápach.

Nezapomínejte na filtr

Není to ale samozřejmě pouze o bubnu, ale také o mnoha dalších součástech pračky. Řada lidí třeba zapomíná na pravidelné čištění filtru. Tento filtr by se přitom měl čistit zhruba každé 3 měsíce. Mohou zde být totiž zachyceny různé drobné předměty, nebo kousky látky z oblečení, různých chuchvalců apod. Pokud filtr dlouho nebudete čistit, mohou se zde rozvíjet plísně.

Jak jednoduše filtr vyčistit? Nachází se vždy ve spodní části pračky, nejčastěji za malými dvířky. Dvířka otevřete stlačením a následně máte přístup k filtru, který je potřeba vyšroubovat. Doporučujeme si před tímto úkonem dát pod pračku hadr a ideálně ještě velice plytkou misku nebo talíř, kam může odtéct voda. V prostoru filtru totiž vždy trochu vody zůstává.

Těsnění a zásobník na prášek

Jestli se zapomíná na něco ještě více než na filtr, tak to je těsnění. Při podrobnějším prozkoumání zjistíte, že také zde se zachytávají nečistoty, a to znamená i bakterie. Najděte si proto vždy chvilku na jeho pravidelné čištění.

Nakonec je tady zásobník na prášek. Určitě jste si všimli, že se zde běžně hromadí špína a různé usazeniny z vody. Proto je potřeba tento prostor čistit, aby se vám tyto nečistoty nedostaly do oblečení. Pro lepší přístup můžete zásuvku zcela vyjmout a použít na čištění starý zubní kartáček.