Sušíte vyprané prádlo uvnitř domu? Nedělejte to, přináší to s sebou tato zásadní negativa pro naše zdraví

0
(0)

Tomáš , 10. 07. 2019

Zvláště v zimní sezóně je poněkud častější, že vyprané prádlo susíme uvnitř domu či bytu. Prádlo jednoduše vypereme a doma usušíme, aby uschlo mnohem rychleji než venku. Ať už je to tak, jedná se o chybu, kterou dělá mnoho z nás a to i navzdory skutečnosti, že nemáme ponětí, co tímto činem způsobujeme.

Sušení prádla doma

Sušíte oblečení doma? Navíc jste nikdy nepřemýšleli nad tím, že to nemusí být správné? Představíme vám všechny negativita, které s sebou přináší mnohá rizika. 
Možná přemýšlíte, co se děje, a proč sušení oděvů uvnitř domu nebo podkroví je tak hrozné.

Vlhkost

Uvědomte si, že sušení oblečení v místnosti vytvoří velkou vlhkost vzduchu až o 30%. Zvýšená vlhkost zvyšuje množení růstu houby zvané Aspergullus fumigatu, který je následně vpuštěn do plic. To je velmi nebezpečné pro naše zdraví.

Chemikálie

Umyjete si oblečení v nádherně voňavém čističi oděvů a využijte tunu čisticího prostředku, aby byl výrazně voňavý a příjemný - to je typická metoda.
Sušení doma, v každém případě, způsobuje, že každý ze syntetických směsí, které používáte, se dostane do vzduchu, což prokazatelně škodí vašemu dzraví.

Zmírněte dopad

Pokud nemáte jinou možnost, než sušit prádlo doma, pokuste se alespoň snížit dopad škodlivin na vaše zdraví. Ideálně nechte v okolí sušení větrat, aby se vzduch v místnosti neustále pohyboval. Větrání zamezí růst plísní, ale také se z místnosti odstraní všechny uniklé chemikálie.