Zdena 62: "Každý den jím pravidelně hrst sušených švestek". Toto nyní radí všem lidem v jakémkoliv věku.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Švestky jsou ovocem, které někteří lidé milují, jiní jej nepozřou. Pokud patříte k první skupince, podívejte se, v čem Vám konzumované švestky vlastně pomáhají. Pokud naopak patříte k té druhé skupině, která se švestkám raději vyhýbá, měli byste si tento článek také přečíst. Podá Vám důvody, proč byste se měli každý den přemoci a alespoň 5 sušených švestek zkonzumovat. Sušené švestky mají hned několik důvodu, proč by měli být Vašimi společníky. V neposlední řadě je také důležité si uvědomit, že švestky nemusíte za draho kupovat v obchodě. Stromy rostou téměř všude a mnohé z nich dokonce i plodí. Nasbírejte si kolem září švestky sami venku, můžete je konzumovat čerstvé, vařené, zmrazit je, ale také usušit.

Švestky Vám dodají potřebné vitaminy i minerály. Působí hned proti několika potížím jako je revma, dna, špatný krevní oběh, ale i nesprávná funkce jater a ledvin.

Švestky jako pomocníci při boji s dnou

Pokud Vaše tělo začíná řešit problém s dnou, rozhodně ho v tom nenechte samotné. Je ten správný čas na švestky. Látky, které jsou ve švestkách obsažené odbourávají a vyplavují močovinu. Pomůže Vám vypít švestkovou šťávu, konzumovat švestky čerstvé i sušené. Pokud švestky opravdu nemáte rádi, vypijte jen výluh z nich, sice Vám nepomůže v takové míře, ale nápomocný určitě bude.

Další pozitivní účinky švestek na lidské tělo

Švestky také obsahují mnoho vitaminu E, hořčíku a draslíku, to Vám může pomoci s aterosklerózou. Dále působí jako prevence proti vzniku infarktu, snižuje cholesterol v krvi a harmonizuje krevní oběh. V neposlední řadě jsou švestky nápomocné také při problémech se zažíváním. Skvěle pomáhají upravovat funkci střev, působí proti zácpě a také slouží jako prevence proti vzniku rakoviny právě ve střevech. Pravidelná konzumace švestek také průběžně pomáhá detoxikovat organismus.

Švestková maska také vyhlazuje pleť a upravuje její nedostatky. Vaše pleť bude po sundání pleťové masky krásně vláčná se zdravým vzhledem. Stačí rozmačkat jednu čerstvou švestku, smíchat ji se lžičkou medu, jedním žloutkem a trochou citronové šťávy. Masku nechte na obličeji působit necelou půl hodinku, poté ji vlažnou vodou odstraňte z obličeje.

👍 Tento návod je užitečný