Máte problém s pálení žáhy? Tento domácí nápoj to vyřeší.

0
(0)

Tomáš , 06. 08. 2021

Jícnový reflex je velmi nepříjemný problém, který nás sice přímo neohrožuje na životě, přesto ale může způsobit velmi závažné zdravotní komplikace. Jedná se o velmi častou poruchu trávení. Dochází k ní tehdy, když svaly mezi jícnem a žaludkem nefungují správně anebo jsou ochablé, takže žaludeční kyseliny se mohou ze žaludku vracet opět do jícnu.

Jaké jsou projevy refluxu?

Jícnový reflex se projevuje pálením žáhy, nevolností až zvracením, nakyslým zápachem z úst, potíži s dýcháním, chronický kašel, potíže se spánkem, ztížené polykání a bolest na hrudi. Pacient může mít pocit knedlíku v krku. Čas od času se jícnový reflex objeví u každého z nás, existují ale faktory, které přispívají k výraznějším projevům.

Mezi rizikové faktory patří především nadváha a obezita, těhotenství, dlouhodobý stres a neschopnost žaludku se správně vyprázdnit. Pomůže jíst menší porce jídla a také vyhýbání se jílům, které mohou vyvolávat pálení žáhy. To jsou především tučná a smažená jídla, ale také sladkosti. Omezit byste měli i nikotin a alkohol.

Recept na okamžitou úlevu

Pokud si chcete od pálení žáhy ulevit okamžitě, budete potřebovat jeden brambor a jedno jablko. Brambory oloupejte a nastrouhejte, pak z nich sceďte šťávu pomocí gázy nebo bavlněného hadříku. To samé udělejte s jablkem. Obě šťávy pak smíchejte dohromady. Tuto směs pijte dvakrát denně jednu hodinu před jídlem. Výsledky se dostaví velmi rychle, během chvilky se problémů zbavíte.

Dbejte na správnou stravu. Pomohou vám potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které rychle a na dlouho zasytí, tudíž budete méně náchylní k přejídání. Potraviny s velkým podílem vody zředí žaludeční kyselinu. Jezte celer, okurky, saláty, vodní melouny a pijte bylinkové čaje. Naopak by vám mohly uškodit kyselé potraviny s nízkým pH. Potraviny s vyšším pH jsou alkalické a mohou tedy pomoci vyrovnat žaludeční kyselinu.