Státní inspekce našla v Lidlu padělané polské výrobky pod privátní značkou řetězce. A to není všechno!

0
(0)

Dalibor , 18. 02. 2020

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla v Lidlu padělaný kabanos polské výroby pod privátní značkou řetězce. Neměl ani jedno procento masa.

"Přestože ze 158 gramů suroviny mělo osm gramů hovězího masa, ve skutečnosti ho nebylo ani jedno procento, což odpovídá 1,58 gramu", uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Informace na obalu tohoto produktu lhali spotřebitelů o skutečném složení.

Šlo o výrobek s názvem Pikok kabanosy s hmotností 175 gramů a datem minimální trvanlivosti do 12. února 2019. Na 100 gramů konečného produktu se mělo podle informací na obalu použít 150 gramů vepřového masa a osm gramů hovězího. "Informace na obalu tak lhala spotřebitelů ohledně skutečného složení potraviny," uvedl Kopřiva.

Inspekce nařídila prodejci šarže stáhnout z prodeje a začala s ním správní řízení o uložení pokuty. "Tuto informaci o výrobku Pikok kabanosy jsme dostali ve čtvrtek, jde o produkt s datem minimální trvanlivosti do 12. 2. 2019 av této chvíli již není v prodeji. Případ budeme okamžitě řešit přímo s dodavatelem a rozhodně z vyvodíme důsledky, " uvedla ve vyjádření Lidlu tisková mluvčí Zuzana Holá.

Podobné problémy inspekce registrovala i s dalšími masnými výrobky privátních značek v různých řetězcích, většinou byly vyrobeny právě v Polsku.

Na tento výrobek si dávejte pozor !

👍 Tento návod je užitečný