Starý bylinkář radí jak se chovat v době pandemie a držet si tak silnou imunitu. Zde jsou jeho hlavní rady.

0
(0)

Dalibor , 30. 08. 2020

Možná to nevíte, ale cibule nejsou pouze surovinou, kterou lze uplatnit do salátů nebo k jiným jídlům. Jde také o zázrak v medicíně. Je velice užitečná a co se léčení týče, poskytuje celkový přínos pro celý zdravotní systém těla.

Cibule mají silné antiseptické a antibiotické vlastnosti, a to díky síře. Jsou schopny bojovat proti chronickým chorobám, jako je rakovina.
Cibule je tedy zelenina, která posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cukru v krvi, zabraňuje zvracení, snižuje hladinu cholesterolu, léčí artritidu a podporuje zdraví srdce.
Zde si ukážeme některé z těch nejlepších přínosů cibule pro naše zdraví:

Kašel

Takže postupně si oloupeme a nakrájíme cibuli na plátky. Na každý plátek dáme lžíci hnědého cukru a necháme hodinu spolu působit. Po hodině můžete konzumovat. Jíte 2x denně jeden plátek. Síra v cibuli pomáhá uvolnit antibakteriální vlastnosti. Síra ale také funguje jako detoxikační látka, která pomáhá tělu uvolňovat ucpané toxiny.

Dýchací problémy

Vložte cibuli do mixéru a přidejte kokosový olej. Pak si dejte pastu na hruď a přikryjte starým ručníkem. Cibule funguje jako přírodní antibiotikum a posiluje imunitní systém. Navíc výpary z ní uvolňují dýchací cesty, tak se tak zbavíte hlenů a kašle.

Zánět uší

Nakrájejte najemno cibuli a vložte do ponožky a umístěte ji na uši. Bolest by měla zmizet a zánět se vyléčí.

Řezné rány

Pokud jste se řízli, použijte cibuli. Stačí pouze umístit cibuli na místo, kde je řezná rána. Protizánětlivé vlastnosti cibule vám pomohou snížit bolest a přispěje tak k lepšímu hojení rány. Navíc zabrání infekci.

Bolest v krku

Vytvoříme směs z cibule a vody. Když je hotová, využijte ji jako kloktadlo. Pokud chuťově nepřekousnete tuto směs, přidejte si do ní citrón nebo med. Cibule sníží vaší bolest v krku.

Horečky

Vezměte kokosový olej a vmasírujte do chodidel nemocného člověka, pak nakrájejte cibuli na silnější plátky a přiložte je na chodidla a obalte fólií. Oblečte ponožky, tak aby cibule držela na chodidlech pevně. Horečka přes noc zmizí a vytáhne toxiny z vašeho těla ven.