Tento starověký lék léčí všechny nemoci. Zázračné semínka jednoleté rostlinky

0
(0)

Dalibor , 15. 04. 2020

Tyto skromné, ale neskutečně silné semínka zneškodňují super-bakterie odolné vůči antibiotikům, léčí chemickými zbraněmi otráveně tělo či stimulují obnovu umírajících beta buněk ve slinivce při cukrovce. Přesto jen velmi málo lidí ví, že existují.

Semínka jednoleté rostlinky Nigella sativa

(slovenky: černucha setá nebo kmín černá, česky: černucha setá nebo černý kmín) jsou ceněny kvůli svým léčícím vlastnostem už odnepaměti.

Jsou známé i pod jinými názvy, jako například římský koriandr, černý sezam, černá kmín nebo cibulové semínka.

První zmínky o jejich kultivaci přicházejí ze starého Egypta

Olej z černých semínek se dokonce našel iv hrobce faraóna Tutanchamona před 3300 lety.

V arabské kultuře je černá kmín označována za požehnané semena. Traduje se také, že islámský prorok Mohamed o nich jednou řekl, že jsou "lékem na všechno kromě smrti".

Mnohé z léčebných účinků černých semínek byly důsledně potvrzeny iv současné biomedicínské literatuře. Od roku 1964 bylo publikováno 458 panelově ověřených studii, které se o nich zmiňují.

Existuje přes 40 různých zdravotních problémů, na které má tato bylinka prospěšný účinek, včetně následujících 19 specifických farmakologických vlivů:

 • analgetické (bolesti tlumící)
 • antibakteriální
 • protizánětlivé
 • proti vředům
 • proti cholinergní (tlumící nervové vzruchy)
 • antifungální
 • proti vysokému krevnímu tlaku
 • antioxidační
 • antispazmodoidné
 • antivirální
 • zprůchodnění průdušek
 • inhibitor glukoneogeneze (antidiabetické)
 • hepatoprotektivní (chránící játra)
 • na nízký krevní tlak
 • senzitivita na inzulín
 • vyvolávání tvorby interferonu
 • leukotrínový Antagonist (při alergiích)
 • ochrana ledvin
 • inhibitor nádorového nekrózneho faktoru alfa

Uvedených 19 farmakologických účinků je pouze podmnožina širšího okruhu jejich prospěšných vlastností.

Jen 2 gramy černých semínek denně mělo u lidí za následek sníženou úroveň glukózy, sníženou inzulínovou rezistenci, zvýšenou činnost beta buněk ve slinivce a snížený glykovaný hemoglobin (HbA1c).

Následují příklady dalších účinků užívání černých semínek

Helicobacter Pylori

Černé semínka mají klinicky prospěšnou aktivitu ve srovnání se standardní terapií třemi antibiotiky.

Epilepsie

Černé semínka jsou tradičně známé svými protikřečovými vlastnostmi.

Studie z roku 2007 s epileptickými dětmi, jejichž stav nereagoval na konvenční léky, ukázala, že vodný extrakt těchto semínek výrazně u nich snížil výskyt záchvatů.

Vysoký krevní tlak

Denní užívání 100 až 200 mg extraktu z černých semínek během 2 měsíců mělo pozitivní vliv na snížení krevního tlaku u pacientů s mírnou hypertenzí.

Akutní tonsilofaryngitida

Je charakteristická zánětem mandlí a hrdla. Nejčastěji je zapříčiněna viry.

Kapsle s černými semínky se ukázaly jako účinný prostředek ke zmírnění bolesti v krku a následné potřeby užívání léků proti bolesti.

Otrava chemickými zbraněmi

Randomizovaná, placebem kontrolovaná studie na pacientech postižených zásahem chemických zbraní zjistila, že provařené vodní extrakty z černých semínek zredukovaly respirační příznaky, pískání v hrudi, zlepšily hodnoty testů plicních funkcí a také omezily potřebu a množství podávaných léků.

Rakovina tlustého střeva

Studie buněk odhalili, že extrakt černých semínek byl efektivnější v porovnání s chemoterapeutikem 5-Fuóruracilom při potlačování růstu rakoviny tlustého střeva.

Jejich bezpečnost byla samozřejmě nesrovnatelně lepší.

Studie na zvířatech zase ukázala, že olej černých semínek má významné potlačující účinky na rakovinu tlustého střeva u myší bez pozorovaných vedlejších účinků.

MRSA (superbakterie odolné na antibiotika)
Černé semínka mají antibakteriální aktivitu na klinicky izolované části bakterií rezistentních vůči antibiotiku methicilinu.

Opiátová závislost a abstinenční příznaky

Studie na 35 lidech závislých na opiátech ukázala, že černé semínka jsou efektivní terapií při dlouhodobé léčbě této závislosti.

Když se mluví o přírodních látkách jako černé semínka, na um přicházejí zmínky o "semínkách přenášejících hory". Pokud se nad tím zamyslíme, neznamenají semínka vlastně naději na pokračování života těch druhů, které je zplodili?

Semena jsou vlastně takové kondenzované miniaturní holografické fragmenty života samotného. Představují znak formujícího se budoucího organismu a vyjadřují emblém nesmrtelnosti života jako takového.

Pokud pochopíme skutečnou podstatu semen a kolik života se v nich nachází (minulého, současného a budoucího) pak se nebude zdát divné to, jak dokáží pokořit bakterie rezistentní na antibiotika, vyléčit tělo od chemických jedů či stimulovat regeneraci umírajících beta buněk produkujících inzulín ve slinivce břišní.

Kde se dá koupit?

Na Slovensku se černé semínka (černucha setá, černá kmín) dají sehnat často jen jako osivo v semenářských obchodech na kusy, což je pro jejich použití jako potraviny nepraktické.

Jak ji správně užívat?

Olej z černého kmínu se užívá 1 čajová lžička zředěná ve vodě nebo džusu, 1 až 2 krát denně, vždy na prázdný žaludek, alespoň 30 minut až 1 hodinu před jídlem.

Semínka černého kmínu se užívají 1 až 2 čajové lžičky, 1 až 2 krát denně. Semínka by se měli před použitím zahřát - například v běžném hrnci, za stálého míchání dokud mírně nepuká.

Následně by se měli nechat vychladnout a pak rozdrcen v mlýnku na mák nebo kávu.

Upozornění: Černou kmín by neměly užívat těhotné ženy.