Starodávné recepty na kašel a jiné nachlazení. Vyzkoušejte domácí léčení

0
(0)

Dalibor , 03. 03. 2021

Zvlášť v dnešní době je nutné se postarat o svou imunitu. Obranyschopnost proti nejrůznějším nemocem můžete podpořit nejen doplňky stravy, ale také pomocí domácí domácímu léčitelství.

Už naše babičky znaly nejlepší recepty na uzdravení

V mnoha starodávných zápiscích se můžete dočíst, jak naši předkové léčili klasická nachlazení i větší chřipky i další nemoci. Vyzkoušejte i vy léčení pomocí domácích prostředků a ingrediencí. Vyhnete se tak zbytečnému kupování drahých a značkových doplňků stravy či léků.

Pro první staročeský recept pro podporu imunity si připravte 1 kg čerstvého medu, 1 kg malin a list aloe vera. Všechny zmíněné složky důkladně rozmixujte a výslednou tuhou konzistenci skladujte na tmavém, suchém místě. Pro zvýšenou obranyschopnost konzumujte vždy před jídlem jednu lžíci.

Můžete si poradit také běžnými ingrediencemi. Nastrouhejte jablka a cibuli a vařte v hrnci společně s hrnkem medu. Po dosažení varu desku vypněte a uskladněte stejným způsobem, jako předešlý recept. Konzumujte dvakrát denně dvě polévkové lžíce.

Celer vám také posílí imunitu

Nastrouhejte celer a použijte asi jednu čajovou lžičku na jednu čajovou lžičku vody. Přiveďte libovolně velkou směs k varu a poté celer zceďte. Výsledný nápoj konzumujte po dvou polévkových lžících každou hodinu. Vaše příznaky nachlazení brzy díky tomuto receptu zmizí.

Poslední recept, který by vám na nachlazení poradila nejspíš vaše babička, vás možná překvapí. Smíchejte dvě lžíce másla, dva vaječné žloutky, jednu lžičku pšeničné mouky a dvě lžičky čerstvého medu. Vše důkladně promíchejte a uskladněte na chladném místě. S konzumací několikrát za den se zbavíte nachlazení velmi rychle a navíc posílíte svou imunitu na další dny.

Ať už se rozhodnete pro vyzkoušení jakéhokoliv receptu, určitě budete rádi, že se vaše imunita posílí a případné nachlazení se vám vyhne.