Paní Jana vzala staré tričko a udělala z něj něco, co teď chce každá žena. Zkuste to i vy a nebudete litovat.

0
(0)

Dalibor , 12. 08. 2020

Všichni mají doma stará trička a tílka, která nosí nebo si je nechávají jen z nostalgie. Pravdou ale určitě je, že mnoho z nich už nevypadá úplně nejlépe. Nechcete je vyhazovat? Vůbec se vám nedivíme. A ani to dělat nemusíte. Místo toho z nich můžete vyrobit krásné a praktické látkové tašky, které se skvěle hodí na menší nákupy i na pláž.

 

Způsob výroby je přitom tak jednoduchý, že by to zvládlo i dítě. Důležité je nepoplést si strany a udělat ho tak, aby venku byla ta hezčí strana. Nejlepší na tom všem je nejen to, že oblíbené tričko znovu využijete, ale ani na to nebudete nic moc potřebovat. Taška se totiž nešije, ani nelepí. Připravit si musíte jen dvě věcí, a to:

  • staré tričko (lze využít i tílko),
  • nůžky, které dobře stříhají látky.

Začínáme

Jako první si tričko rozložte na stůl a z jeho spodní části ustřihněte zhruba dva centimetry látky. Nikam ho nevyhazujte, tento proužek budete ještě potřebovat. Poté tričko přeložte přesně napůl a srovnejte si k sobě krk i rukávy. Potom do obloučku vystřihněte část u krku a rukávy (pokud nějaké má). Tímto určíte, jak široké budou úchyty tašky. Někdo je má raději širší, někdo naopak užší. V tomto případě si je uděláte takové, jaké sami chcete.

Konečné úpravy

V tuto chvíli jste už téměř u konce. Ano, tak jednoduché to je. Po ostřihání vám vznikne tvar tílka. Otočte látku tak, abyste se dívali na její vnitřní stranu. Teď vezměte spodní část trička a shrňte ji k sobě. Nyní přichází na řadu proužek, který jste ustřihli jako první. Tím svážete spodní část. Dejte si záležet na tom, aby byl uzel skutečně pevný, jinak vám nákup při první příležitosti vypadne na zem.

 

Otočte tričko zpět na pohledovou stranu a hurá, máte novou, krásnou látkovou tašku! Věřte, že nikdo ani nepozná, že jde o staré tričko nebo tílko. Vzor bude samozřejmě váš oblíbený, protože půjde o oblíbený kousek ze šatníku, takže ji už nikdy nezapomenete vzít s sebou na nákup.