Staňte se svým vlastním zubařem! Zde jsou triky, jak odstranit nahromaděný zubní kámen doma

0
(0)

Dalibor , 24. 12. 2019

Zubnýkameň je v dnešní době velmi běžným problémem. Vyskytuje se kvůli vytvrzování zubnímu povlaku na zubech a může vést k různým problémům se zuby a parodontitidě, pokud je ponechán bez léčby.

Pokud máte takový problém, musíte navštívit svého zubaře. Ale naštěstí jsme tady, abychom vám řekli, že existují i ​​některé přírodní prostředky, které vám mohou pomoci odstranit zubní kámen doma.

Jak odstranit zubní kámen

Co budete potřebovat?

  • zubní kartáček
  • zubní vybírání / Niaki ostrý předmět na vybírání kamene /
  • soda pečení
  • šálek
  • voda
  • ústní voda
  • peroxid vodíku
  • sůl

Jak na to ?

Nejprve položme polovinu lžičky soli do jedlé sody do mísy a promícháme. Namočte zubní kartáček a namočte ji do směsi. Pak si s ní vyčistěte zuby, jako obvykle. Proces by měl trvat přibližně 5 minut.

Potom vložte peroxid vodíku do šálku a promíchejte s půl sklenicí vody. Umyjte si ústa s ním dobře. Vyplivnout to. Nepolykat! Potom použijte studenou vodu a znovu opláchněte ústa.

Použijte zubní výběžek a opatrně vyjměte ze zubů žlutý zubní kámen. Nakonec opláchněte ústa pomocí ústní vody. Abyste dosáhli optimální výsledky, postup opakujte pár dní.

To vám pomůže získat nejkrásnější úsměv, jaký jste kdy chtěli!

Jahody a rajčata

Rajčata a jahody obsahují mnoho základních živin, jako je vitamin C, které potřebujeme, abychom měli dobré orální zdraví. Používejte ovoce, abyste si čistili zuby.


Nechte působit 5 minut a zubní kámen se snadno odstraní. Po 5 minutách přejděte po zubech kartáčkem s jedlou sodou. Můžete použít i jiné potraviny bohaté na vitamin C pro tuto proceduru: papriky, pomeranče, citron, papája a limetku.

sýr

Sýr před jídlem je vynikajícím způsobem, který vám může pomoci odstranit všechny kyseliny, které jsou hlavním viníkem pro tvorbu plaků na zubech.

Budete muset pravidelně čistit zuby a také vláknitou látku, abyste dosáhli optimální zdraví ústní dutiny. Pokuste se konzumovat více kořeněných potravin na zvýšení produkce slin. Sliny očišťují ústa.

Pokládání pomerančové kůry na zuby před spaním je vynikajícím způsobem, jak vám pomoci eliminovat bakterie z úst a zubů.

Nyní, když znáte tyto triky, vyzkoušejte je ještě dnes! Budete ohromeni čistotou úst a vašich bílých zubů!

👍 Tento návod je užitečný